reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

48 inç LG OLED TV LG OLED 48CX

LG, şimdiye kadar yaptığı en ufak OLED TV panelini duyurdu

Boyutuyla dünyada bir ilke imza atan 48 inç LG OLED 48CX, pazarın en ufak OLED TV modeli olmayacak. Daha ufaklar da yolda.

Advertisement

CES 2020’de televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modeller hatırlarsınız LG ve Sony imzalı 48 inç OLED televizyonlar olmuştu. Dar alana sahip kişilere hitap eden bu TV’ler, artık pazarın en ufağı olmayacak. Çünkü LG Display, CES 2021 kapsamında 42 inç OLED TV panelini duyurdu. Şimdilik direkt olarak LG imzalı bir 42 inç OLED televizyonunun duyurusu gelmedi. Yani bu paneli taşıyan bir televizyon tanıtmayan şirket, paneli LG Display üzerinden diğer üreticilere satacak ve 42 inç OLED’lerin kimden geleceğini ise zaman gösterecek. Aktarıldığı kadarıyla LG’nin artık 42, 48, 55, 65, 77, 83 ve tam 88 inç boyutlarından OLED panelleri bulunuyor. Bu konuda seçenekler ciddi şekilde artıyor. 42 inç OLED’in özellikle oyuncular tarafından tercih edileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç OLED TV LG OLED 48CX için neler biliyoruz?

120 Hz’lik 4K panel kullanan model AMD FreeSync / Nvidia G-Sync (VRR) desteklerine sahip  ve bu sayede yüksek akıcılıkta / yırtılma olmayan oyun deneyimi sunabiliyor. Firmanın boyutun da etkisiyle bir “oyun monitörü” olarak da pazarladığı bu 48 inç’lik OLED TV, HDMI 2.1‘in büyük imkanlarından da yararlanıyor ve HDR içerikleri yüksek parlaklık değerleriyle gösterebiliyor. Bu model hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X için çok iyi bir seçenek konumunda yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyun monitörü