reklamı kapat

POPÜLER

48 inç LG OLED TV LG OLED 48CX

48 inç LG OLED 48CX satışa çıkıyor; işte fiyatı ve özellikleri

CES 2020 kapsamında tanıtılan ve boyutuyla dünyada bir ilke imza atan 48 inç LG OLED 48CX için çıkış başılıyor. İşte detaylar;

CES 2020’de televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modeller hatırlarsınız LG ve Sony imzalı 48 inç OLED televizyonlar olmuştu. Çünkü halen 55 inç altında OLED TV satış yapılmıyor ve 48 inç’e yönelik büyük talep bulunuyor. Dar alana sahip kişilerin merakla beklendiği bu iki televizyon modelinden LG imzalı olan LG OLED 48CX, açıklandığı kadarıyla haziran ayı içerisinde kilit Avrupa ve Asya ülkelerinde satışa sunuluyor. Daha sonra ABD pazarına da geleceği aktarılan model, yüksek ihtimalle Türkiye’de de haziran ayında satılacak bir model konumunda yer alıyor. Peki fiyat? Modelin açıklanan yurt dışı sayış fiyatı 1.499 dolar olarak açıklanmış durumda. Bu fiyat sadece kur çarpımı ile Türkiye’de 10 bin TL ediyor. Üzerine vergiler geldiği zaman LG OLED 48CX modelinin hitap ettiği kitle oldukça azalıyor. İlk lansmanında nispeten düşük fiyata satılacağı düşünülen ve böyle bir izlenim oluşturulan ürün, maalesef küçük olmanın üretim dezavantajı ile fiyat konusunda bir avantaj sunamıyor. Bu TV yurt dışında da pahalı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç LG OLED TV için neler biliyoruz?

120 Hz’lik 4K panel kullanan modelin, AMD FreeSync / Nvidia G-Sync (VRR) desteklerine sahip  ve bu sayede yüksek akıcılıkta / yırtılma olmayan oyun deneyimi sunabiliyor. Firmanın boyutun da etkisiyle bir “oyun monitörü” olarak da pazarladığı bu 48 inç’lik OLED TV, HDMI 2.1‘in büyük imkanlarından da yararlanıyor ve HDR içerikleri yüksek parlaklık değerleriyle gösterebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyun monitörü

İLGİLİ HABERLER