reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG'nin en ufak OLED TV'si 48C14

LG’nin en ufak OLED TV’si 48C14LB için Türkiye macerası başlıyor

LG’nin Türkiye’ye getirdiği en ufak OLED TV modeli beklendiği gibi 48C14LB modeli oldu. Ürün çok yakında raflara çıkıyor.

Advertisement

CES 2020’de televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modeller hatırlarsınız LG ve Sony imzalı 48 inç OLED televizyonlar olmuştu.

Dar alana sahip kişilerin merakla beklendiği bu televizyon modellerinden LG imzalı LG OLED 48CX daha önce 2021 mart ayı içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacak denilmişti. Ancak bu gerçek olmadı.

Bunun yerine 2021 model 48 inç 48C14LB raflara çıkarılıyor. Model bugün itibarıyla LG Türkiye’nin buradan ulaşabileceğiniz resmi sitesindeki yerini de aldı. Bu televizyonu gerçekten çok uzun zamandır bekleyenler bulunuyordu.

48 inç OLED’in henüz Türkiye fiyatı ortaya çıkmış değil. Ancak fiyatın kesinlikle düşük olmasını beklemiyoruz. Hatta modelin daha büyük seçeneklerden de pahalı olma ihtimali bulunuyor.

Bunu diyoruz çünkü Sony’nin 48 inç OLED TV’si 48A9, Türkiye’de tam 18.999 TL‘ye satılıyor. Bu açıdan 48C14LB için de fiyat bu seviyede olabilir. Eğer bu gerçek olursa model çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç LG OLED TV OLED 48 inç 48C14LB için detaylar şöyle

Teknik olarak baktığımız zaman isminde de geçtiği üzere gerçek siyahlar sunan 48 inç OLED panel üzerine kurulan televizyon, gücünü a9 Gen 4 AI işlemciden alıyor ve Dolby Vision IQ ile Dolby Atmos desteklerini taşıyor.

Yeni nesil oyun konsolları için olmazsa olmaz G-SYNC, FreeSync, VRR ve ALLM destekleri eksik edilmeyen 120 Hz 4K panelli televizyon, elbette üst seviye HDR desteğini de beraber getiriyor. Bu modelin 48 inç yanında 55 inç, 65 inç ve 77 inç versiyonları da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyun monitörü