reklamı kapat

POPÜLER

Twitter kullanıcıları

Twitter, Facebook benzeri yeni tweet tepkileri üzerinde çalışıyor

Twitter, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Platform bu sefer Facebook benzeri yeni tweet tepkileri ile gündemde yer alıyor.

Sosyal medya pazarının bir numaraları haber kaynağı Twitter, kişilere tweet konusunda daha farklı “tepki” seçenekleri sunmaya hazırlanıyor. Burada tam olarak Facebook’un izinden gidiliyor.

Sürpriz olmayacağı üzere Jane Manchun Wong tarafından bulunan yeni dönemde tweetler’lere şimdi olduğu gibi beğenme dışında başka tepkiler de verilebilecek.

Burada firmanın “haha”, “hmm”, “sad” ve “cheer” gibi tepki seçenekleri planladığı görülüyor. Bunlar aslında genel olarak güzel görünüyor.

Örneğin bu sayede olumsuz bir duruma beğenme yerine gerçekten “üzgün” tepkisi verilebilecek. Bu yeni dönem henüz aktif olarak test ediliyor. Ancak burada devasa bir yenilik olmadığı için özelliğin gelmesi çok uzun sürmeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter ücretli abonelik sistemi de geliştiriyor

Yine Jane Manchun Wong tarafından resmi kodlarda bulunanlara göre Twitter Blue isimli ücretli paket aylık 3 dolarlık bir fiyata sahip olacak. Bu paket Türkiye’de açıldığında ise aylık 30,99 TL olacak. Peki bu paket ile kullanıcılara ekstra olarak neler sunulacak?

Bu konuda iki farklı önemli imkan ortaya çıkmış durumda. Bunlardan birisi tweet geri alma özelliği. Bu sayede atılan bir tweet kısa süre içerisinde –daha yayımlanmadan– geri alınabilecek. Böylece potansiyel hatalar için tweet silme durumuna gerek kalmayacak.

Blue üyelerine aynı zamanda gelişmiş bir “koleksiyon” altyapısı da sunulacak. Bu sayede kişiler beğendikleri tweet’leri çok kolay şekilde arşivleyebilecek. Bu sistemde kaydedilen bir tweet’i bulmak oldukça kolay olacak.

Bu arada yine Wong’a göre Twitter Blue için “abonelik seviyeleri” de olabilir. Yani firma 3 dolardan daha pahalı paketler de satabilir. Ayrıca ücretli abonelik ile uzun tweet akışlarını okumayı kolaylaştıran bir okuma modu da sunulacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken kablosuz şarj teknolojisi