reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter özelliği süper takip kullanıma çıkıyor: “Paralı tweet dönemi”

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, platform içerisindeki süper takip dönemini hayata geçirmeye başladıklarını duyurdu.

Twitter, uzun süre önce Türkçe’ye “Süper Takip” olarak geçirebileceğimiz yeni bir sistem duyurmuştu. Bilmeyenler için bu sistem aslında direkt olarak Patreon benzeri bir altyapıyı karşımıza getirmişti.

Uzun süredir ufak çaplı başvuruları süren bu yeni dönemde kişiler, aylık 2.99 dolar, 4.99 dolar veya 9.99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “süper takipçisi” olabilecek. Peki süper takipçilere neler sunulacak?

Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale gelecek. Herkes süper takip sürecine dahil olmayacak. Sürece giriş için en az 10 bin takipçi gerekecek. Aynı zamanda son 30 günde en az 25 tweet atılması zorunluluğu da konulmuş durumda.

Peki Süper Takip ne zaman başlayacak? Özellik bugün itibarıyla yurt dışındaki bazı kullanıcılar için aktif edilmeye başlandı. Yakında Türkiye’de de aktif olacağını düşünülen sistem, gerçek anlamda paralı tweet dönemini başlatıyor ve geri dönüşler oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, Blue servisi ile de gündemde ses getirmişti

Twitter Blue geçtiğimiz aylarda Kanada ve Avustralya merkezli olarak kullanıma sunuldu. Aylık 3 dolarlık bu paket ile kullanıcılara ekstra özellikler sunuluyor.

Bunlardan ilki tweet geri alma özelliği. Bu sayede atılan bir tweet 30 saniye içerisinde –daha yayımlanmadan– geri alınabilecek. Böylece potansiyel hatalar için tweet silme durumuna gerek kalmayacak.

Blue üyelerine aynı zamanda gelişmiş bir “koleksiyon” altyapısı da sunuluyor. Bu sayede kişiler beğendikleri tweet’leri çok kolay şekilde arşivleyebilecek. Bu sistemde kaydedilen bir tweet’i bulmak oldukça kolay olacak.

Ayrıca özel okuma moduyla art arda atılan tweet’leri okumak da kolaylaşacak. Burada seri halinde atılan tweet’ler otomatik olarak bir metin haline getirilecek. Blue üyeleri aynı zamanda firmanın müşteri hizmetlerinden öncelikli olarak yararlanacak.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem