reklamı kapat

POPÜLER

yapay insan

Epic Games’ten sanal insan teknolojisi: “MetaHuman Creator” [İzle]

Epic Games tarafından gerçekten çok iddialı bir teknoloji geliştirdi. Firma MetaHuman Creator ile sanal insan yaratmayı çok kolaylaştırıyor.

MetaHuman Creator, Epic Games tarafından geliştirilen popüler oyun motoru Unreal Engine üzerine kuruluyor. Biliyorsunuz Unreal Engine ile yapılmış binlerce farklı uygulama bulunuyor. Bulut temelli olan MetaHuman Creator, direkt olarak sinema ile oyun pazarına odaklanıyor ve karakter oluşturma konusunda adeta sınırları zorluyor. Daha önce haftalar süren birçok tasarım işlemini saatlere düşürdüğü aktarılan sistem, gerçekten çok ama çok gerçekçi sanal insanlar oluşturmanıza imkan tanıyor. Yukarıdaki videoda sunduklarını açık şekilde görebileceğiniz sistem, şu an 30 farklı saç ve 18 farklı gövde tipine sahip. İleride daha da gelişmiş ve detaylı hale gelecek sistem, özellikle yaş belirleme konusunda inanılmaz imkanlar getiriyor ve bunları otomatik olarak sunarak ciddi zaman kazandırıyor. Bu yaratılan sanal insan örneklerinin Unreal’in Live Link Face iOS uygulaması üzerinden hareket ettirilebildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sanal insan sistemi MetaHuman Creator birçok projede aktif olarak kullanılacaktır

Bu arada Epic Games sistemin yakında AR Kite desteği kazanacağını da aktarıyor. Ufak çaplı özel efekt stüdyolarının bayılacağı sistem, günün birinde oyunların içerisinde de karşımıza çıkabiliyor. Birçok oyunda detaylı karakter yaratma ekranları bulunuyor ancak bu kadar detaylı bir şey sürece yaklaşımı tamamen değiştirecek gibi görünüyor.