reklamı kapat

POPÜLER

MetaHuman

Epic Games imzalı nefes kesen MetaHuman erken erişime açıldı

Epic Games tarafından geliştirilen inanılmaz sanal insan oluşturma teknolojisi MetaHuman Creator için erken erişim dönemi başladı.

MetaHuman Creator, Epic Games tarafından geliştirilen popüler oyun motoru Unreal Engine üzerine kuruluyor.

Hatırlamak adına bulut temelli olan MetaHuman Creator, direkt olarak sinema ile oyun pazarına odaklanıyor ve karakter oluşturma konusunda adeta sınırları zorluyor.

İşte bu servis için şu an erken erişim dönemi başladı. Ancak süreç henüz herkese açık değil. Şimdilik buradan kayıt yaptırılması ve Epic Games’tan haber beklenmesi gerekiyor. Firma teknolojiyi yakında herkese açacaklarını aktarıyor.

Daha önce haftalar süren birçok tasarım işlemini saatlere düşürdüğü aktarılan sistem, çok gerçekçi sanal insanlar oluşturmanıza imkan tanıyor.

Daha önce açıklandığı kadarıyla sistem şu an 30 farklı saç ve 18 farklı gövde tipine sahip. İleride daha da gelişmiş ve detaylı hale gelecek MetaHuman Creator, özellikle yaş belirleme konusunda inanılmaz imkanlar getiriyor ve bunları otomatik olarak sunarak ciddi zaman kazandırıyor.

Bu yaratılan sanal insan örneklerinin Unreal’in Live Link Face iOS uygulaması üzerinden hareket ettirilebildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca karakterler Unreal Engine içerisinde de hareket ettirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sanal insan sistemi MetaHuman Creator birçok projede aktif olarak kullanılacak

Epic Games sistemin ilerleyen dönemde AR Kite desteği kazanacağını da aktarıyor. Ufak çaplı özel efekt stüdyolarının bayılacağı sistem, günün birinde oyunların içerisinde de karşımıza çıkabiliyor.

Teknoloji için mutlaka izlenmesi gereken videolar