reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ethereum

Dizüstülere dadanan Ethereum madencilerinden ilginç görüntüler

Ethereum madencileri yüzünden Nvidia’nın yeni nesil RTX’li oyuncu dizüstüleri birçok yerde bulunamıyor. İşte bu süreçten ilginç görseller geldi.

Advertisement

Kripto para dünyası biliyorsunuz son dönemde hiç olmadığı kadar hareketli. Bu yüzden alanın “madencilik” tarafına da ilgi yeniden artmış durumda. Koronavirüs nedeniyle standart ekran kartı bulamayan birçok Çin merkezli madenci de Nvidia’nın yeni GeForce RTX 30 serisi çok güçlü ekran kartlarına sahip oyuncu dizüstüler ile Ethereum çıkarmaya başladılar. İşte bu konuda ilginç fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Çin’den gelen son görsellerde Hasee firmasından alınan onlarca farklı modelin madencilik sürecinde kullanıldığı görülüyor. Laptopları yukarıda da görebileceğiniz gibi odaların yerlerine sırayla dizen madenciler, bazı modellerin daha iyi soğutma için gövdelerini açmış, bazı modelleri ise özel raflara koyarak büyük sistemler kurmuş durumda. Bu görsellerdeki modellerin RTX 3060 ekran kartına sahip olduğu aktarılıyor. Biliyorsunuz RTX serisi artık mobilde de yer alıyor ve bu durum nedeniyle stok sorunları artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin ve Ethereum için son rakamlar şöyle

Bitcoin şu an 47 bin dolara oldukça yaklaşmış durumda. 46 bin dolar üzerinden değerlendirdiğimiz zaman 1 bitcoin tam 323 bin TL ediyor. Bitcoin’in en yakın rakibi Ethereum ise şu an 1.779 dolarlık bir değere sahip. 1 Ethereum şu an neredeyse 12.500 TL seviyesinde geziyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin