reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Bitcoin ve ethereum için ciddi düşüş sürüyor; işte son durumlar

Kripto para birimi bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi için bir kez daha dev düşüşler gözleniyor. İşte son durumlar;

Dün Çin’in Sichuan eyaletinde kripto para madenciliği yasaklanması sonrasında kripto para dünyasında ciddi düşüşler görülmeye başlandı.

İşte bu düşüşler bugün de sürüyor. Dün 24 saat içerisinde yüzde 7’ye yakın değer kaybeden bitcoin, 33 bin dolar seviyesinde geziyordu.

Bugün ise 30 bin dolar altına inildi. Bitcoin’in uzun zamandır 30 bin dolar altını görmediği açıklanıyor. Son 24 saatin değer kaybı yüzde 9’a yaklaşmış durumda.

Ethereum ise son 24 saat içerisinde görülen yüzde 10’a yakın değer kaybı ile 1.800 dolar bandında geziyor. Dün ethereum 2 bin dolar bandında dolanıyordu ancak bugün oda da sahiplerini üzerek ciddi düşüşe geçti. Bu arada aynı şekilde diğer birçok kripto para birimi de düşüş görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için durum uzun zamandır stabil olmadı

Çin’den biliyorsunuz daha önce de sağlam bir adım gelmişti. Çin, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasaklamış ve yatırımcıları da spekülatif kripto ticaretine karşı uyarmıştı.

Daha sonra ise Çin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’nden gelen bitcoin işlemleri ve madenciliğine yönelik kısıtlama çağrısı yenilenmişti. Bu iki hamle ile pazara allak bullak olmuştu.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin