reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para ethereum apple

Bitcoin dahil tüm kripto para birimleri yine ciddi değer kaybediyor

Kripto para birimi bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir kez daha dev düşüşler gözleniyor. Bunun arkasında Çin yer alıyor.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta önemli bir yükseliş göstermiş ve 40 bin dolara kadar yükselmişti. Ancak Çin’in Sichuan eyaletinde kripto para madenciliği yasaklanması sonrasında yine düşüş başladı.

Son 24 saat içerisinde yüzde 7’ye yakın değer kaybeden bitcoin, haberi yayımladığımız saat itibarıyla 33 bin dolar seviyesinde geziyor ve düşüş sürüyor. Ethereum ise son 24 saat içerisinde görülen yüzde 8’ee yakın değer kaybı ile 2 bin dolar bandında geziyor.

Aynı şekilde diğer kripto para birimleri de düşüyor. Çin’den biliyorsunuz daha önce de sağlam bir adım gelmişti.

Çin, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasaklamış ve yatırımcıları da spekülatif kripto ticaretine karşı uyarmıştı.

Daha sonra ise Çin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’nden gelen bitcoin işlemleri ve madenciliğine yönelik kısıtlama çağrısı yenilenmişti. Bu iki hamle ile pazara allak bullak olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için son dönem çok karmaşık geçiyor

Hep söylediğimiz bu açıdan bu alanda gerçekten çok dikkatli olunması gerekiyor. Bunu hatta Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kendisi de açık olarak belirtiyor. Alanda gelecek gördüğünü ancak yatırım yapanların çok ama çok dikkatli olması gerektiğini aktarıyor.

Bu arada düşüşler konusunda hemen aşırı paniğe kapılmamak gerekiyor. Daha önce de böyle düşüşler olmuş ve artış kısa sürede geri gelmişti. Ancak pazarda ne olacağını kimse bilemiyor. Elon Musk sadece ufak bir tweet ile tüm pazarı alt üst edebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin