reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo GTV

Alfa Romeo cephesinde elektrik hazırlıkları; ilk dönüş için GTV masada

Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato, elektrifikasyon sürecinde GTV’nin hayata geçirilişiyle ilgili ufak detaylar paylaştı.

Stellantis oluşumuyla birlikte yeniden ayağa kalkmasını beklediğimiz isimlerden birisi olan Alfa Romeo, son birkaç yılda yeniden yapılanma hamleleriyle zaten gündemde. 2018 yılında İtalyan kanadının yaptığı duyuruyla GTV ve 8C gibi isimlerin geri dönüşü gibi ilgi çekici hamlelerin bizi beklediğine şahit olmuştuk. Pek çok kişi gibi bizi de heyecanlandıran bu planlar maalesef hayata geçirilemeden 2019 yılında iptal kararlarıyla tekrar gündem oldu. PSA grubunun birleşmesiyse bu hamle için tekrar bir fırsat olarak görüyor. Autocar tarafından servis edilen ilk bilgilerde, bu yeni oluşumun öne çıkanlarından birisi elektrikli Alfa Romeo GTV olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo CEO’su elektrikli GTV için ilk mesajı verdi

Peugeot’da yakaladığı başarının ardından Alfa Romeo’yu tekrar yükselişe geçirmeden sorumlu hale getirilen CEO Jean-Philippe Imparato, GTV için ufak da olsa ilk mesajları verdi. Şimdilik bunun resmi bir duyuru olarak algılanmaması gerektiğini de ifade eden Imparato; “Elektrik planlamasında GTV benim özellikle ilgimi çekenler arasında yer alıyor.” şeklinde konuştu. Son dönemlerde markaların eski isimlerini retro karakterlerle hayata geçirme modasının yükselişine dahil olacak GTV, dört kapılı coupe bir spor otomobil olacak. Bu projenin kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen BMW i4’e de doğrudan rakip niteliğinde olmasını beklemek de çok yanlış değil. Son olarak 2005 yılında karşımıza çıkan GTV, özellikle ilk versiyonlarıyla otomobil tutkunlarının zihinlerinde yer ediniyor. İtalyan üretici bir süredir Stelvio’nun altında konumlanacak kompakt bir SUV hazırlığı içerisinde olduğu da unutulmamalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Video

BMW iX tanıtımı