reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Planlamadan kötü haber; Alfa Romeo geleceğinden iptal kararları!

2018 içerisinde gerçekleştirilen duyuruyla tüm otomobil tutkunlarını heyecanlandıran Alfa Romeo ürün planlaması, olumsuz gerekçelerle iptal edildi.

Son birkaç gündür PSA ile ortaklık gelişmeleriyle gündemde olan Fiat-Chrysler grubu, geçtiğimiz yıl geleceğini ilgilendiren çok önemli duyurularla karşımıza çıktı. Grup içerisindeki gelecekleri pek çok kez tartışılan Alfa Romeo ve Maserati merkezli olarak gerçekleştirilen bu duyuruyla birlikte bu iki marka için ciddi bir yatırım yapılacağını öğrendik. Hal böyle olunca da satıldı-satılacak dedikoduları bir süreliğine rafa kalkmış oldu. 2022 yılına ulaşan ve dört yıllık bir süreci kapsayan planlamanın Alfa ayağında gerçek bir otomobil tutkunun heyecanlanması için gereken her şey vardı.

8C ve GTV gibi iki ikonun dönüşüyle birlikte; kompakt sınıfta yer alacak elektrikli bir crossover, yeni nesil Giulietta ve Audi Q7-BMW X5 gibi modellere rakip olacak yeni bir SUV de listede kendisine yer bulmuştu. Aradan geçen bir yılın ardından Tonale modeliyle nabız vermeye başlayan Alfa’nın yine de beklenen atılım hevesini bir türlü ortaya koyamayışı da bazı soruların ayyuka çıkmasına neden oldu. Nitekim kısa süre önce gelen haberle plandaki birçok önemli ismin iptal edildiğini öğrendik.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En heyecan verici Alfa Romeo geri dönüşleri iptal edildi

FCA tarafından açıklanan yeni planlamanın revize sebeplerinin başında pazarlardaki dinamikler ve grup içerisindeki markaların negatif ivmeleri gösteriliyor. Planlamanın yeni şekliyle birlikte ise geçtiğimiz yıl merkezde olan 8C, GTV, arazi kabiliyetli elektrikli araç ve yeni nesil Giulietta projelerinden vazgeçildiğini görüyoruz. Bunların yerine 2021 yılı için Giulia ve Stelvio modellerine makyaj operasyonlarının yapılacağı ve kompakt SUV Tonale‘nin hibrit motor seçeneğiyle birlikte pazara sunulacağı netlik kazanıyor. 2022 yılı ise Alfa rozetiyle tam elektrik gücünü birleştirecek bir SUV modelini göreceğimiz bir dönem olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Ford Bronco için ilk teaser video