reklamı kapat

POPÜLER

PSA
PSA

Resmi kaynaklardan onay geldi; PSA ve FIAT ortaklığıyla ilgili önemli gelişme

PSA ve FIAT (FCA) gibi iki önemli grubu bir araya getirmesi muhtemel olan görüşmelerin resmi onayları ortaya çıkarken, süreç kısa sürede olumlu sonuçlanabilir.

Advertisement

Otomobil dünyası son birkaç gündür pazarın çok en büyük gruplarından ikisinin ortaklık haberleriyle çalkalanıyor. Fransa merkezli PSA ile İtalyan-Amerikan kanatlı FCA üzerinden gündeme gelen bu birleşme haberleri aslında ilk dakikalarda bir dedikodu olarak ajanslardaki başlıklarda karşımıza çıktı. Fakat zaman ilerledikçe iki farklı yerel kaynakların daha ciddi bulgular üzerinden masa başında bazı detayların görüşüldüğüne dair bilgileri gelmeye başladı. Şimdi ise artık sürecin iki resmi kurum tarafından da yürütüldüğüne dair net bilgilerle bu iki günlük süreç zirve noktaya ulaşıyor. Reuters kaynaklı olarak servis edilen detaylara baktığımızda, PSA içerisindeki yönetim ekibinin görüşmelerin devam ettirilmesi konusunda görüş birliğine vardığı dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PSA ve Fiat gruplarının üst isimleri sürecin tamamlanması için görüşmelere onay verdi

Aslında tüm bu birleşme haberlerinin Fiat cephesi için çok yabancı bir durum olmadığını süreci takip edenler de çok net bir şekilde hatırlayabilir. Son birkaç yıl içerisinde General Motors ve Volkswagen gibi iki önemli grupla birleşmek için görüşmeler gerçekleştiren FCA, bunların hiçbirinden olumlu sonuç alamamıştı. Reuters başta olmak üzere yerel basında yer alan son detaylar, iki otomobil üreticisinin otomobil endüstrisindeki dengeleri değiştirebilecek yeni bir küresel varlık yaratabilecek anlaşmaya yaklaştığına işaret ediyor. Yine masada görünen bazı detaylar olası FCA ile PSA anlaşmasıyla, FCA Başkanı John Elkann ve PSA CEO’su Carlos Tavares‘nın en üst isimler olarak karar mekanizması olacağını da söylüyor. 50 milyar dolarlık bir yatırıma vesile olması beklenen bu birleşmeyle birlikte ortaya dünyanın en büyük dördüncü ortaklığının çıkması da işten bile değil. Kısa süre içerisinde önemli gelişmeler bizi bekliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Peugeot 2008