reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot motosiklet

Yeni bir dönem başlıyor; Peugeot motosiklet departmanı için önemli gelişme

Fransa ve Hindistan ortaklığıyla son dönemlerde yükselişe geçen Peugeot motosiklet departmanı, yeni anlaşmayla artık tek bir tarafa ait.

Advertisement

Son dönemlerin otomobil pazarında yükselen isimlerinden birisi olan Peugeot, içerisinde bulunduğu PSA grubunun hemen hemen tamamında bu başarının sinyallerini verdi. Nitekim grup bazında satışlara bakıldığında işin içerisine Opel’in de dahil olmasıyla birlikte Avrupa ikincisi noktasına geldiler. Peugeot motosiklet departmanı da Türkiye pazarına daha iddialı bir şekilde adını duyurmak adına çalışmalar gerçekleştirdi. Özellikle nostaljik modeli Django‘yu çokça görür olduk yollarımızda. Bu planlanın hisse bazında yüzde 51‘lik payına sahip olan Hindistan merkezli Mahindra, gerçekleştirdiği duyuruyla geleceği doğrudan etkileyecek bir anlaşmaya imza attığını açıkladı. Bu kapsamda artık motosiklet departmanını tamamına sahip olan grup, Peugeot ile birlikte Avrupa pazarındaki payını artırma konusuna tam konsantre olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot motosiklet

Mahindra ismi aslında otomobil meraklılarının da çok fazla uzak olmadığı önemli üreticiler arasında. Şirket 2011 yılında SsangYong ve 2015 yılında Pininfarina gibi iki önemli markayı bünyesine katarak adından söz ettirmişti. Listeye son olarak eklenen Peugeot motosiklet ise grup için oldukça önemli planların başlangıcını oluşturuyor. 2015 yılında alınan yüzde 51’lik hissenin ardından şimdi de hisselerin tamamının satın alınması da Mahindra’nın genel tablodan umutlu olduğunun bir göstergesi olarak okunabilir. 2021 yılına kadar farklı pazarlarda toplamda yedi yeni modelle kullanıcıların karşısına çıkmayı yakın plan kapsamında duyuran şirkete bu süreçte Peugeot’nun tasarım stüdyosu da destek vermeye devam edecek. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde nasıl bir tepki vereceğini görebileceğimiz bu satın alma süreci, motosiklet piyasasında hissedilir bir etki yaratabilir.

İlginizi çekebilir

3D yazıcıyla üretilen elektrikli motosiklet