reklamı kapat

POPÜLER

De Rosa SK Pininfarina

Aerodinamik bisiklet ortaklığının yeni ürünü; De Rosa SK Pininfarina 2019

Kendi alanlarında uzman iki önemli ismi uzun yıllar sonra tekrar bir araya getiren De Rosa SK Pininfarina 2019, çizgileriyle meraklılarını hayran bırakacak.

Pininfarina ismini otomobil ve tekne gibi alanlarda duymaya alışanlar, aşinalık da olsa kenarlarda bir yerde bisiklet dünyasını anımsayabilir. Daha pek çok farklı alanda hizmet veren bu köklü tasarım şirketi, pedal tutkunlarının dünyasına da aralıklarla imza atmayı es geçmiyor. Bunun için 2015 itibarıyla kendisini gibi İtalya merkezli olan De Rosa ile bir araya gelen Pininfarina, ortaya karakteristik bir model çıkartmayı başarmıştı. De Rosa SK Pininfarina 2019 ise, aynı ismin yeni jenerasyonu olarak aradan geçen 4 yılın ardından tekrar meraklılarının karşısına çıkartılıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

De Rosa SK Pininfarina 2019 ve öne çıkan özellikleri

Yeni SK projesi üzerinede yapılan çalışmalara baktığımızda, dokunulan bölümler açısından 2015 yılındaki proje akıllara gelebilir. Bisikletin daha aerodinamik olması adına yeni bir sele, sele borusu ve çatal gibi temel bölümlerin tamamında tasarımsal değişikliklere gidildiğini görüyoruz. Tamamı karbon olan kadronun tek başına 950 gram ve çatalın 370 gram gibi muhteşem bir ağırlık değerlerine sahip olması da, böylesine bir yol bisikleti için hayati önem taşıyor. Bu rakamların M bedende elde ediliğini, daha büyük kadrolarda sevinin biraz daha yukarı taşındığını da belirtmeden geçmeyelim. Üzerinde Ultegra set barındıran bisiklete yaklaşık 6.000 euroluk fiyatla sahip olmak mümkün.