reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Karoq Velo

Bisiklet tutkunlarını heyecanlandıracak proje; Skoda Karoq Velo [Video]

 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 16:11

Söz konusu kullanıcı deneyimi olduğunda tüm temel desteklerle donatılan Skoda Karoq Velo, bisiklet meraklılarının ilgisini çekmekte zorlanmayacak.

Otomobil üreticilerinin çok sık olmasa da karşımıza çıkarttığı bazı konsept projeler, oldukça ilgi çekici birliktelikler oluşturabiliyor. Örneğin Bentley cephesinin 2017 yılında karşımıza çıkarttığı Bentayga Falconry projesi, avlanmayı doğan ile yapmayı tercih edenler için araç içerisinde özel bir değişim şemasını beraberinde getirmişti. Nissan da bu süreçte evcil hayvan sahipleri için X-Trail‘i baz alarak oldukça kullanışlı bir tasarımı meraklılarının karşınıza çıkarttı. Örneklerini artırabileceğimiz bu listeye eklenen son isim ise Skoda Karoq Velo olacak. Marka tarihinin çıkış noktalarından birisi olan bisikleti otomobile entegre ederek belkide kendisine en çok yakışacak konsepti hayata geçiren Çek üretici, diğer örneklerde olduğu gibi araç içerisini özel olarak yapılandırmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eşsiz detaylarıyla Skoda Karoq Velo

Skoda İngiltere tarafından geliştirilen konseptin çıkış noktasının düzenlenen bir anket olduğunu görüyoruz. Yapılan değerlendirmeler sonunda bisikleti hayatının önemli bir yerinde konumlandırmış kullanıcılar, araçların da buna kusursuz destek verebilecek donanımlarla bezenmesi görüşünce birleşmiş. Karşılığın verilmesi adına geliştirilen Karoq Velo’un dış bölümünde bu felsefeyi destekleyecek iki önemli nokta olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilki kolaylıkla fark edilen ve tavana entegre edilmiş taşıma paneli. İkincisi ise yaklaştıkça fark edilebilecek olan zincir desenli gövde çizgileri. Aracın en büyük karakteristik özellikleri ise bagaj kapağını açınca görebiliyoruz. Burada; tamir kiti için özel bir bölüm, drone için saklama alanı, bisiklet bölmesi, basınçı su desteği sunan yıkama alanı ve suluklar için soğutucu gibi gayet tatmin edici parçalar düşünülmüş. Satışa sunulmasıyla ilgili herhangi bir düşüncenin olmadığı Velo konsepti, bisiklet tutkunlarının kendi araçlarında yapabilecekleri dönüşüm için bir ilham kaynağı olabilir.

İLGİLİ HABERLER