reklamı kapat

POPÜLER

Rende görünümlü Mac Pro ızgarasına ahşap dokunuşu [Video]

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan yeni Mac Pro, rendeye benzetilen tasarımıyla çok ses getirdi. İşte bu “rende” ahşaptan hazırlandı.

Apple, uzun yıllardır beklenen profesyonellere yönelik yeni Mac Pro ile büyük ses getirdi. Ön ızgarasıyla bir rendeyi akıllara getiren model, önümüzdeki aylarda raflardakini yer alıyor. İşte bu bilgisayardan ilham alan John Helsz, Mac Pro’nun ön ızgarasını ahşap kullanarak yeniden hazırladı ve yukarıdaki videoyu paylaştı. Apple, bu tasarım yapısının en ideal hava akışı için özel olarak tasarlandığı belirtiliyor ve burada alüminyum kullanıyor. Bu dikkat çekici ön ızgarayı masif kiraz kullanarak hazırlayan John Helsz, tüm yapım sürecini yayımladığı video içerisinde adım adım gözler önüne seriyor. Bu projede standart aletler kullanan Helsz, gündeme uygun güzel bir içerikle karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mac Pro
Mac Pro

Apple Mac Pro performansıyla büyük ses getirdi

Yeni model en üstte tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Burada istenirse video düzenleme sürecine hız açısından çağ atlatan Afterburner kartı da dahil ediliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor. İstendiği gibi modüler yapıda olan sistem, kağıt üzerinde gerçekten inanılmaz görünüyor. Bilgisayarın açıklanan en düşük temel fiyatı 6 bin dolar seviyesinde. Burada 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Yukarıdaki en üst donanım kombinasyonunun ise tam 50 bin dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.