reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro iMac

Yeni iMac, Mac Pro ve monitör geliyor; işte büyük detaylar

Teknoloji devi Apple, bilgisayar tarafında büyük yenilikler içerisinde bulunuyor. Firmadan yeni iMac, Mac Pro ve monitör de geliyor. İşte büyük detaylar;

Apple, sağlam kaynakların haberine göre Pro Display XDR’ın yanına konumlandırılacak, daha uygun fiyatlı ve bağlı olarak daha düşük özelliklere sahip yeni bir monitör üzerinde çalışıyor. Daha düşük parlaklık ve kontrast oranı sunacak söylentisi aktarılan monitör, birçok Apple kullanıcısı için kağıt üzerinde güzel görünüyor. Biliyorsunuz Pro Display XDR’ın kendisi 4.999 dolara, bacağı ise tam 1.000 dolara satılıyor. Bu arada Apple’dan yeni tasarımlı iMac modelleri de geliyor. Uzun zamandır tasarımı aynı kalan hepsi bir arada bilgisayar, sonunda Apple Silikon işlemci ile geleceğe geçiş yapıyor. Yeni modelin çok ince çerçevelere sahip olduğu aktarılırken, genel tasarım çizgisinin Pro Display XDR ile benzer olması bekleniyor.

Burada iki farklı ekran boyutunda yeni iMac tasarlayan Apple, bu modellerde M1’den daha güçlü bir işlemci kullanacak bilgisi geliyor. Firmadan hepsine ek olarak yeni Mac Pro da geliyor. Burada net olarak iki farklı modelin yolda olduğu aktarılıyor. Bir Mac Pro’nun çok güçlü Apple Silikon işlemci üzerine kurulması ve tasarımsal olarak Mac G4 Cube’u akıllara getirmesi bekleniyor. Apple Silikon’lu Mac Pro’nun 2022’de gelmesi bekleniyor. Diğer model ise üst seviye Intel işlemci kullanacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iMac, Mac Pro ve monitör yanında MacBook Pro tarafında da yeni ürünler yolda

Hatta bu modeller hakkında bilgiler de bugün ortaya çıkmıştı. Apple imzalı M1 dönemini bir parçası olacak yeni MacBook Pro modelleri, analist Ming-Chi Kuo’ya göre iki boyutta karşımıza çıkacak. Burada 14 inç ve 16 inç seçenekleri konuşuluyor. Bu yeni dizüstülerin sonunda “çerçevesiz” ekran yapısını benimseyeceği söyleniyor. Burada yine de ince bir çerçevenin olması bekleniyor ancak şimdiye oranla ekran gövde oranının ciddi şekilde artacağı aktarılıyor.

Bu arada yeni modellerde TouchBar’ın olmayacağı iddia ediliyor. Yeni modeller için en önemli detaylardan birisi ise portların artırılacak olması. Bu sayede kişiler daha az adaptöre ihtiyaç duyacak bilgisi veriliyor. Yeni cihazlarda ayrıca MagSafe benzeri bir sistem de geri gelebilir.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın