reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro iMac

Face ID’li iMac ve 5G’li MacBook’lar için önemli açıklama

Teknoloji devi Apple, bilgisayar tarafında iki önemli teknoloji üzerinde çalışıyor. Face ID’li iMac ve 5G’li MacBook’lar için önemli açıklamalar var.

Apple’dan biliyorsunuz yeni tasarımlı iMac modelleri de geliyor. Uzun zamandır tasarımı aynı kalan hepsi bir arada bilgisayar, sonunda Apple Silikon işlemci ile geleceğe geçiş yapıyor. Yeni modelin çok ince çerçevelere sahip olduğu aktarılırken, genel tasarım çizgisinin Pro Display XDR ile benzer olması bekleniyor. İşte bu yeni bilgisayar, çok uzun zamandır beklenmesine rağmen Face ID sistemine sahip olmayacak. Apple’ın bu konuda çalıştığı ancak henüz çıkışa hazır olmadığı aktarılıyor. Bu da gerçekten garip görünüyor. Çünkü teknoloji iPhone ve iPad’lerde hali hazırda etkili şekilde çalışıyor. Bu arada Apple’ın MacBook’lara 5G desteği getirmek için çalıştığı da gelen bilgiler arasında. Ancak bunun da hemen olmayacağı belirtiliyor. MacBook’lar için mobil bağlantı desteği çok uzun zamandır beklenen ve istenen detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iMac yanında başka modeller de geliyor

Apple imzalı M1 döneminim bir parçası olacak yeni MacBook Pro modelleri, analist Ming-Chi Kuo’ya göre iki boyutta karşımıza çıkacak. Burada 14 inç ve 16 inç seçenekleri konuşuluyor. Bu yeni dizüstülerin sonunda “çerçevesiz” ekran yapısını benimseyeceği de söyleniyor. Burada yine de ince bir çerçevenin olması bekleniyor ancak şimdiye oranla ekran gövde oranının ciddi şekilde artacağı aktarılıyor.

Bu arada yeni modellerde TouchBar’ın olmayacağı iddia ediliyor. Yeni modeller için en önemli detaylardan birisi ise portların artırılacak olması. Bu sayede kişiler daha az adaptöre ihtiyaç duyacak bilgisi veriliyor. Yeni cihazlarda ayrıca MagSafe şarj sistemi de geri gelebilir.

Apple, yine sağlam kaynakların haberine göre Pro Display XDR’ın yanına konumlandırılacak, daha uygun fiyatlı ve bağlı olarak daha düşük özelliklere sahip yeni bir monitör üzerinde de çalışıyor. Daha düşük parlaklık ve kontrast oranı sunacak söylentisi aktarılan monitör, birçok Apple kullanıcısı için kağıt üzerinde güzel görünüyor. Biliyorsunuz Pro Display XDR’ın kendisi 4.999 dolara, bacağı ise tam 1.000 dolara satılıyor. Firmadan ayırca yeni Mac Pro’lar da geliyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın