reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac

Yeni tasarıma sahip 24 inç iMac için yapılan önemli açıklama

Teknoloji devi Apple ve yeni tasarıma sahip iMac modelleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer 24 inç bir modelin adı geçiyor.

Çok ama çok uzun zamandır aynı tasarımı kullanan hepsi bir arada bilgisayar modeli Apple iMac, biliyorsunuz tasarımsal olarak sonunda yenileniyor. Bu konuda yapılan ilk sızıntıda iPad Pro’lar ile benzer bir tasarım çizgisinde geldiği ve ince çerçeveler üzerine kurulduğu aktarılan yeni model, esasen Pro Display XDR‘ın tasarımına yakın bir çizgide karşımıza çıkacak deniyor. Ortaya çıkan bazı kafa karıştıcı görsellerin aksine yukarıdaki gibi görünme ihtimali bulunan yeni iMac’in, sağlam kaynaklara göre en alttaki modeli 24 inç boyutunda olacak. Eğer Ming-Chi Kuo haklı çıkarsa da bu yeni tasarımlı 24 inç iMac’in 2020’nin sonunda görücüye çıkarılacağı aktarılıyor. Yeni tasarıma sahip diğer iMac’in ise 32 inç boyutunda bir ekran üstüne kurulacağı düşünülüyor. Bünyesinde T2 güvenlik çipinin yer alacağı aktarılan yeni iMac, aktarıldığı kadarıyla AMD Navi GPU‘lar ve sadece SSD depolama kullanıyor. Bu da performansın gerçekten yüksek olacağını gösteriyor. Modellerin işlemci tarafından ise Intel’in “Comet Lake” serisi yeni çiplerini kullanacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iMac modelleri çok merak ediliyor

Apple biliyorsunuz WWDC 2020 kapsamında gelecek bazı modellerinde artık Intel değil kendi geliştireceği işlemcileri kullanacağını duyurdu. Firmanın kendi işlemcisine sahip Mac’lerin ise yıl sonunda geleceği aktarıldı. İşte bu konuda ilk modellerin birisi 24 inç iMac modelinin olabileceği aktarılıyor. Bu açıdan yeni model için heyecan artıyor.

Görsel kaynak: MacRumors

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı akıllı telefon