reklamı kapat

POPÜLER

Apple Pro Display XDR monitör Apple iMac
Apple Pro Display XDR monitör
Apple Pro Display XDR monitör

32 inç 6K Retina; sınırları zorlayan monitör Apple Pro Display XDR

Apple, WWDC 219 kapsamında yeni modüler Mac Pro modeline ek olarak yeni monitör modelini de tanıttı. İşte Apple Pro Display XDR ve hakkında bilinmesi gerekenler;

Apple Mac Pro’yu tamamlayan bir tasarımı bulunan yeni monitör, pazarın gördüğü en iyi ve gelişmiş modeller arasında yer alıyor. 32 inç LCD panelinde 6K (6016 x 3384 piksel) çözünürlük sunan monitör, inanılmaz ince çerçevelere sahip. P3 renk gamutuna destek veren monitör, fabrikadan tamamen kalibre edilmiş olarak çıkıyor. Özel bacak yapısıyla geniş bir hareket kabiliyetine sahip olan Pro Display XDR, tam 1000 nit tam ekran parlaklık (1.600 maksimum) değerine sahip. HDR desteği bulunan monitör, 1.000,000:1 kontrast değeriyle ses getiriyor. Bu değer oldukça derin siyahlar anlamına geliyor. Arka kısmı serin tutulması için özel tasarlanan alüminyum kasalı model, sevindirici şekilde pivot yani dikey modda da kullanılabiliyor. Apple’ın açıklamasına göre yansıyan ışıkla başa çıkabilmek için Pro Display XDR’da sektörde öncü, yansıma önleyici kaplama bulunuyor. Aynı zamanda düşük yansıma oranı ve daha az parlama için camın nanometre düzeyinde işlendiği nano-texture adı verilen yeni ve inovatif mat seçeneği de tercih edebiliyorsunuz.

Apple’ın Worldwide Marketing’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller, monitör hakkında “Pro Display XDR dünyanın en iyi profesyonel ekranı ve yepyeni Mac Pro’yu mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Retina 6K çözünürlük, muhteşem renkler, inanılmaz parlaklık ve kontrast oranı ve işlevsel tasarımıyla Pro Display XDR, herhangi bir ekran için bu fiyat noktasında sunulan en kapsamlı özelliklere sahip.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Pro Display XDR gerçekten inanılmaz görünüyor

Modelin fiyatı 5 bin dolar seviyesinde. Nano kaplamalı model içinse 6 bin dolar verilmesi gerekiyor. Modelin bacağı da ayrı satılıyor. Fiyatı gerçekten inanılmaz olan monitör, normal kullanıcılara kesinlikle hitap etmiyor. Bu açıdan modelin fiyatı profesyonel pazar için oldukça uygun deniyor. Monitör satışa sonbaharda çıkıyor.

İlgili Video