reklamı kapat

POPÜLER

Asus ProArt PA32UCG monitör

Apple Pro Display XDR monitör modeline en güçlü rakip Asus’tan geldi

Teknoloji devi Apple’ın bu ay satışa sunacağı Apple Pro Display XDR‘a en güçlü rakip Asus’tan geldi. ProArt PA32UCG monitör tanıtıldı. İşte detaylar;

Profesyonellere yönelik monitör modelleri arasına dahil edilen Asus ProArt PA32UCG, oldukça iddialı bir model. Tam 1.600 nit parlaklık verebilen 120 Hz yenileme hızına sahip 32 inç 4K bir panel üstüne kurulan model, yüksek renk doğruluğu sunuyor. Karşılaştırmak adına Apple Pro Display XDR, 32 inç LCD panelinde 6K çözünürlük ve 1.600 nit parlaklık getiriyor. Burada çözünürlük konusunda fark yaratan Pro Display XDR, yenileme hızında 60 Hz’de kalarak geriye düşüyor. İnce çerçeveli standart bir tasarımı bulunan PA32UCG, doğal olarak HDR desteğini de taşıyor. Yüksek kontrast sunabilen ve yanal ışığı kesmesi için özel bir koruyucu ile gelen 10-bit monitör, bünyesinde iki adet Thunderbolt 3, bir adet DisplayPort ve üç adet HDMI portu barındırıyor. DCI-P3 ve Rec. 2020 renk gamutlarını destekleyen model, tam 1.152 adet özel mini LED arka aydınlatma kullanıyor. Bu sayede parlak ile aydınlık alanlar arasında etkileyici bir fark bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ProArt PA32UCG monitör modelin normal kullanım için değil

Bu ürün gerçekten üst düzey profesyonellere hitap ediyor. Bu modelin fiyatı açıklanmıyor. Apple Pro Display XDR bacağı ile tam 5 bin dolara satılırken, ProArt PA32UCG de bunun altında kalmayacak tahminleri yapılıyor. Burada en az 4 bin dolarlık bir fiyat etiketi bekleniyor.

İlgili Video