reklamı kapat

POPÜLER

Asus VivoWatch SP akıllı saat

Asus’tan gelişmiş sensörlere sahip egzersiz odaklı yeni akıllı saat: VivoWatch SP

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Asus, IFA 2019 kapsamında gelişmiş sensörlere sahip egzersiz odaklı yeni akıllı saat modeli VivoWatch SP’yi tanıttı.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan VivoWatch’ın üstüne gelen yeni Asus VivoWatch SP akıllı saat modeli, yuvarlak ekranlı şık bir tasarıma sahip. Etkileyici bir görüntüsü bulunmayan ürün, bünyesinde ECG ve PPG sensörlerini taşıyor. ECG sensörü kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor. Optik PPG sensörü ise kan basıncını ölçebiliyor. Bu özellikleri sadece belirli bölgelerde sunacak saat, yerleşik olarak bir GPS birimine de sahip. Nabız ölçümü yapabilen ve otomatik sinir sistemi takip özelliği sunan model, gerçekten şimdiye kadar çıkan en kapsamlı egzersiz saatleri arasında bulunuyor. Özel akıllı telefon uygulamasından özelleştirilebilen ve her kalemde aktivite takibi yapabilen saat, kullanıma göre değişiyor olmasına rağmen 14 günlük bir kullanım pil sunuyor. Doğal olarak su geçirmeyen VivoWatch SP, firmanın kendi işletim sistemini kullanıyor. Bu açıdan burada çok detaylı özellikler ya da uygulamalar sunulmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus VivoWatch SP akıllı saat hayranlık uyandırıyor

Dördüncü çeyrekte satışa sunulacak saatin, henüz fiyatı açıklanmıyor. Ancak donanımına bakarak ucuz olmayacak gibi duran saat, gerçekten oldukça spesifik bir kitleye hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da güneş enerjili saat modeli