reklamı kapat

POPÜLER

Asus ProArt StudioBook 16

Asus Dial ve OLED ekran ile dikkat çeken ProArt StudioBook 16 geldi

Donanım pazarının en büyük isimlerinden Asus, bugün birçok duyuruya imza attı. Bunlar arasında en çok Asus Dial ve OLED ekranlı ProArt StudioBook 16 dikkat çekti.

Asus, yaratıcı profesyonellere odaklanan yeni ürünlerini ilk olarak hemen hemen tamamen OLED ekranlar üzerine kurmasıyla büyük ses getirdi. Firmadan bugün gelen profesyonel birçok monitör ve dizüstünde derin siyahlar ve canlı renkler getiren OLED ekrana yer verildi.

Modeller arasında bizim dikkatimizi en çok ProArt StudioBook 16 çekti. Bu model ilk olarak bünyesindeki fiziksel buton Asus Dial ile öne çıkıyor. Asus Dial, temel olarak bir fiziksel kontrolcü ve dokunmatik yüzeyin sol üst köşesinde yer alıyor.

Bu çok yönlü buton özelinde Adobe ile ortaklık kuran Asus,After Effects, Photoshop, Photoshop Lightroom Classic ve Premiere Pro” için ön destekli butonla dizüstünde çalışmayı ve birçok işlemi gerçekleştirmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni modellerin dokunmatik yüzeyi için stylus kalem de sunuluyor.

ProArt StudioBook 16, ayrıca bünyesinde DCI-P3 renk gamutunun yüzde 100’ünü karşılayan ve 500 nit parlaklık sunan 16 inç boyutundaki 4K HDR OLED ekranı ile de oldukça öne çıkıyor. Bu ekran gerçekten çok canlı ve doğru renkler gösterebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ProArt StudioBook 16 için iki farklı sürüm var

Modelin Pro versiyonu AMD Ryzen 5000 H-Serisi ya da Intel Xeon işlemciler ile alınabiliyor. Pro model için Nvidia RTX A2000 ya da A5000 GPU  / ekran kartı seçenekleri sunuluyor. Normal model ise Ryzen 5000 H-serisi ya da Intel Core i7 işlemci ile alınabiliyor.

Burada ekran kartı olarak Nvidia GeForce RTX 3070 ya da RTX 3060 sunuluyor. Fiyatlara bakarsak normal model için 2 bin dolar, Pro için 2.500 dolar başlangıç rakamları bizleri karşılıyor.

Bu arada firmadan bazı OLED monitörler de geldi. Örneğin ProArt Display OLED PA32DC, otomatik kalibrasyon için yerleşik bir kalibrasyon aracına sahip ilk OLED monitör olarak ses getirdi.

Ayrıca dünyanın ilk 13,3 OLED taşınabilir monitörü olan yeni ASUS ZenScreen OLED MQ13AH de günün yıldızları arasında yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti