reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass VR / AR başlık tam olarak bağımsız olmayacak

Geçen olası adıyla Apple Glass modeli için zaman zaman yeni bilgiler geliyor. Bu sefer direkt olarak kullanım ile alakalı bir bilgi var.

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek (Harmanlanmış Gerçeklik) Apple Glass, 2022 ya da 2023 tanıtılması beklenen merak edilen bir ürün.

İşte bu ürün yeni gelen bilgilere göre tam olarak performans verme noktasında kesinlikle bir iPhone bağlantısına ihtiyaç duyacak. Burada başka Apple cihazların da kullanılabileceği, örneğin bir iPad ile de bağlantı kurulabileceği aktarılıyor.

İlk başlığı tamamen bağımsız bir seçenek yapmayacak, bu şekilde de yüksek ihtimalle birçok dertten kurtulacak Apple, mevcut CEO Tim Cook’un etkisiyle bu başlığa fazlasıyla önem veriyor. Tim Cook’un bu ürünü çıkarmadan emekli olmak istemediği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Peki ürün için başka bilgiler var mı? Elbette var. Bünyesinde 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak açıklaması yapılan ürün, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip olacak.

Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün, tasarımı ortaya çıkan taslaklara göre şimdilik direkt olarak sayfadaki gibi görünüyor.

Elbette bu tasarım yüzde 100 kesin değil ancak Apple’ın bazı kişiler tarafından görülen prototipi aynı bu şekilde görünüyor. Bünyesinde kameralar ile el hareketlerini takip edeceği de aktarılan Glass, şimdilik çok pahalı bir seçenek olacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass halen genel kullanıcı kitlesine ulaşacak gibi durmuyor

Kullanıcıların halen bu ürüne başta biraz hevesleneceği ancak daha sonra unutacağı düşünülüyor. Çünkü bu konsepttekine benzer bir model gündelik kullanıma yani sürekli takmaya uygun değil.

Herkes daha önce hazırlanan konseptlerdeki gibi sürekli olarak takabilecekleri standart bir gözlük gibi bir AR gözlük hayal ediyor ancak bu yakın vadede çok da olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor