reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass VR / AR başlık için şirket içindeki önemli dönüşüm

Geçen olası adıyla Apple Glass modeli için yeni bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer şirket içindeki bir dönüşüm gündemde.

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek (Harmanlanmış Gerçeklik) Apple Glass, en son 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak haberiyle ses getirmişti. Bünyesinde tam 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak açıklaması yapılan ürün, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip olacak. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün başında artık firmanın donanım konusunda en üst seviye isimlerinden Dan Riccio olacak. Alanda çok tecrübeli olan Riccio artık direkt olarak başlık üzerinde çalışacak, tüm odağını bu ürüne verecek. Riccio’nin mevcut görevlerini ise John Ternus üstlenecek.

Apple Glass, kısa süre önce çıkan rapora göre değiştirilebilir kafa bantlı bir tasarımı benimseyecek. Bünyesinde kameralar ile el hareketlerini takip edeceği de aktarılan Glass, The Information‘a göre tasarımsal açıdan da yukarıdaki gibi olacak. Bu arada ürünün tam 3 bin dolarlık bir fiyatı olacak bilgisi de çok ses getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass genel kullanıcı kitlesine ulaşacak gibi durmuyor

Kullanıcıların halen bu ürüne başta biraz hevesleneceği ancak daha sonra unutacağı düşünülüyor. Çünkü yukarıdakine benzer bir model gündelik kullanıma uygun değil. Herkes daha önce hazırlanan konseptlerdeki gibi sürekli olarak takabilecekleri bir AR gözlük hayal ediyor ancak bu yakın vadede çok da olası görünmüyor. Ayrıca 3 bin dolarlık fiyat da gerçek olursa ürün çok sağlam Apple fanlarının evine dahi girmeyecektir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor