reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Quest 2

Apple Glass başlık için verilen fiyat ve çıkış tarihi bilgileri

Apple Glass modeli için yeni bilgiler geldi. Merak edilen ürün aktarıldığı kadarıyla yakında çıkmayacak ve ucuz da olmayacak. İşte detaylar;

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek olası adıyla Apple Glass, sağlam bir kaynağa göre 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak. Resmi olarak 2022’nin ilk üç ayı içerisinde görücüye çıkacak ürün, aynı kaynaklara göre 500 dolardan fazla bir fiyatla raflardaki yerini alacak. İlk model söylendiği kadarıyla bünyesinde iPad ve iPhone’larda da yer alan LiDAR tarayıcı barındıracak. Böylelikle başlık lazer temelinde ortamın haritasını çıkarabilecek ve sanal objeleri bulunduğunuz ortama entegre edebilecek. Modelde yüksek ihtimalle bir kamera da bulunacak.

Apple Glass’ın en son geliştirme sürecinde ikinci aşamaya geçildiği aktarılmıştı. Daha sonra ise Bloomberg’den daha detaylı bilgiler gelmişti. Fiyatı ve özellikleriyle çok niş bir ürün olacağı aktarılan Glass, daha önce tahmin edildiği gibi AR altyapısını kitlelere yayan bir seçenek olmayacak. Alana bir temel başlangıç atacak gibi görünen Glass, gücünü henüz tanıtılmayan çok güçlü bir işlemciden alacak, dışında kumaş kullanılacak ve bünyesinde bir fan barındıracak. Şu an test edilen versiyonunun yukarıda gördüğünüz Oculus Quest kadar büyük olduğu aktarılan Apple Glass, yılda 200 bin civarında satılacak bir teknolojik oyuncak olarak planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass merak ediliyor ancak çok da öne çıkabilecek gibi görünmüyor

Kullanıcıları bu ürüne başta biraz hevesleneceği ancak daha sonra unutacağı düşünülüyor. Çünkü Oculus Quest benzeri bir model gündelik kullanıma uygun değil. Herkes hazırlanan konseptlerdeki gibi sürekli olarak takabilecekleri bir AR gözlük hayal ediyor ancak bu yakın vadede çok da olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor