reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan iki farklı başlık geliyor; işte yeni bilgiler olası tarihler

Teknoloji devi Apple, ortaya çıktığı kadarıyla iki farklı giyilebilir başlık üzerinde çalışıyor. Bu konuda bir tarih de ortaya çıkmış durumda.

Apple, şirkete yönelik kaynaklardan analist Ming-Chi Kuo‘ya göre karşımıza 2022 yılının ortasında ilk olarak AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek Harmanlanmış Gerçeklik başlığı ile çıkacak. Firmanın direkt olarak artırılmış gerçeklik odağında geliştirdiği gözlüğü /  başlığı ise söylendiği kadarıyla 2025 yılında raflardaki yerini alacak. Elbette bu bilgiler kesin değil ancak yine de potansiyel vadediyor. Olası adıyla ilk model Apple Glass, bünyesinde tam 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyor ve daha önce çıktığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün, tasarımı ortaya çıkan taslaklara göre şimdilik direkt olarak sayfadaki gibi görünüyor. Gövdesindeki kameralar ile el hareketlerini takip edeceği de aktarılan Harmanlanmış Gerçeklik başlığı, tam 3 bin dolarlık bir fiyata sahip olacak bilgisi de gündemde yer alıyor. Ancak bu fiyatın henüz netleşmediğini belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı başlık modelleri başta kısıtlı bir kitleye hitap edecek

Kullanıcıların daha önce de söylediğimiz gibi bu ürüne başta biraz hevesleneceği ancak daha sonra unutacağı düşünülüyor. Çünkü bu konsepttekine benzer bir model gündelik kullanıma yani sürekli takmaya uygun değil. Herkes daha önce hazırlanan konseptlerdeki gibi sürekli olarak takabilecekleri standart bir gözlük gibi bir AR gözlük hayal ediyor ancak bu yakın vadede çok da olası görünmüyor. Böyle bir modelin 2025 yılında gelmesi mevcut teknoloji ışığında mantıklı görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor