reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass VR / AR başlık için tasarım tam olarak böyle olabilir

Geçen olası adıyla Apple Glass modeli için zaman zaman yeni bilgiler geliyor. Bu sefer ise tasarımsal bir konsept hazırlanmış durumda.

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek (Harmanlanmış Gerçeklik) Apple Glass, hatırlarsınız en son 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak haberiyle gündeme gelmişti. Bünyesinde tam 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak açıklaması yapılan ürün, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip olacak. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün, tasarımı ortaya çıkan taslaklara göre şimdilik direkt olarak sayfadaki gibi görünüyor. Elbette bu tasarım yüzde 100 kesin değil ancak Apple’ın prototipi aynı bu şekilde görünüyor bilgisi geliyor. Konsept tasarımcı Antonio De Rosa‘nın Apple View adını verdiği cihaz, gerçekten nasıl isimlendirilecek henüz bilinmiyor. Ancak en olası adıyla Apple Glass, kısa süre önce çıkan rapora göre değiştirilebilir kafa bantlı bir tasarımı benimsiyor. Bünyesinde kameralar ile el hareketlerini takip edeceği de aktarılan Glass, inanılmaz şekilde tam 3 bin dolarlık bir fiyata sahip olacak. Ancak bu fiyatın da henüz netleşmediğini belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass genel kullanıcı kitlesine ulaşacak gibi durmuyor

Kullanıcıların halen bu ürüne başta biraz hevesleneceği ancak daha sonra unutacağı düşünülüyor. Çünkü bu konsepttekine benzer bir model gündelik kullanıma yani sürekli takmaya uygun değil. Herkes daha önce hazırlanan konseptlerdeki gibi sürekli olarak takabilecekleri standart bir gözlük gibi bir AR gözlük hayal ediyor ancak bu yakın vadede çok da olası görünmüyor. Ayrıca 3 bin dolarlık fiyat da gerçek olursa ürün çok sağlam Apple fanlarının evine dahi girmeyecektir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor