reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple’ın 2030 yılında satışa sunacağı iddia edilen ürünü

Teknoloji devi Apple, iki farklı başlık yanında 2030 yılı için özel bir ürün üzerinde daha çalışıyor. Firma giyilebilir tarafta geleceği planlıyor.

Advertisement

Apple kısa süre önce dikkat çeken bir gelişme ile gündeme geldi. Analist Ming-Chi Kuo‘ya göre firma karşımıza 2022 yılının ortasında ilk olarak AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek Harmanlanmış Gerçeklik başlığı ile çıkacak. Firmanın direkt olarak artırılmış gerçeklik odağında geliştirdiği gözlüğü /  başlığı ise söylendiği kadarıyla 2025 yılında raflardaki yerini alacak. İşte bu modeller yanında Ming-Chi Kuo kısa süre önce bir gelecek açıklaması daha yaptı. Analiste göre teknoloji devi 2030 yılında karşımıza AR temelli bir kontakt lens ile çıkacak. Bu ürünün tüm işlem gücünü bağlı iPhone üzerinden alacağı ve temel olarak bir ekran gibi görev yapacağı şimdilik yapılan ilk tahminler arasında yer alıyor. Elbette bu kontakt lens hakkında henüz somut hiçbir detay yer almıyor. Bu bilginin Ming-Chi Kuo‘nu tedarikçiler üzerinden aldığı duyumlar ile gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple giyilebilir ürünlerin geleceği oluşturduğunu iyi biliyor

Böyle bir ürünün gelmesinin önündeki tüm engellerin önümüzde 2-3 yıl içerisinde aşılması bekleniyor. Şimdiden birçok gelişmiş kontakt lens geliştiren firma bulunuyor ve bu tarz bir giyilebilir ürün aslında uzun süredir birçok bilim kurgu filminde de gösteriliyor. AR’ın geleceğinin bu şekilde olmasını bekleyenler için 2030 çok uzak görünüyor ancak bu konuda ilk adımların mutlaka Apple’dan önce Samsung vb. gibi firmalar tarafından atılacağı düşünülüyor. Giyilebilir gizli bilgi işlem cihazları kapıda bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor