reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass AR / VR

Apple Glass harmanlanmış gerçeklik başlığı oyunu değiştirecek

Geçen olası adıyla Apple Glass modeli bir kez daha gündemde. Çıkışı yakın olan ürün için beklentiler çok yüksek seviyede yer alıyor.

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek başlık (Harmanlanmış Gerçeklik) Apple Glass, en son Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklaması ile gündeme gelmişti.

Kuo’ya göre Apple’ın alandaki ilk çözümü, Wi-Fi 6/6E kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olacak. Bunun kablosuz bağlantı ve görüntü aktarımı özelinde çok kilit olduğu aktarılıyor.

2022’nin ilk çeyreğinde görücüye çıkarılması beklenen ürün, analistlerin açıklamasına göre pazarda “oyunu değiştirecek” bir model olacak. Glass sayesinde AR / VR tarafında bir patlama yaşanacağını aktaran analistler, ürünün çok ciddi şekilde rötuşlandığını ve genel kitleye hitap edecek yapıda olabilecek en iyi forma sokulduğunu da belirtiyor.

Bildiğimiz kadarıyla 2022’de Facebook / Meta’dan ve Sony’den de iki tane VR / AR başlık modeli gelecek. Bunlar arasında kesinlikle en çok dikkat çeken Apple Glass olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass firma ve VR / AR dünyası için gerçekten çok önemli bir ürün olacak

Model için hatırlarsınız daha önce de bazı bilgiler çıkmıştı. Bunlara göre başlık, performanslı kullanım için kesinlikle bir iPhone bağlantısına ihtiyaç duyacak. Burada başka Apple cihazların da kullanılabileceği, örneğin bir iPad ile de bağlantı kurulabileceği aktarılıyor.

İlk başlığı tamamen bağımsız bir seçenek yapmayacak, bu şekilde de yüksek ihtimalle birçok dertten kurtulacak Apple, mevcut CEO Tim Cook’un etkisiyle bu başlığa fazlasıyla önem veriyor. Tim Cook’un bu ürünü çıkarmadan emekli olmak istemediği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bünyesinde 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak açıklaması yapılan ürün, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip olacak. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün, tasarımı ortaya çıkan taslaklara göre şimdilik direkt olarak sayfadaki gibi görünüyor.

Oyuna ciddi şekilde odaklanacağı aktarılan ürün, bu açıdan dikkat çekiyor ancak yüksek fiyatı çok büyük soru işaretleri oluşturuyor. Apple’ın daha sonra daha uygun fiyatlı bir başlık çıkarmak istediği de biliniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor