reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass AR / VR

Apple Glass harmanlanmış gerçeklik başlığı için bir bilgi daha geldi

Geçen olası adıyla Apple Glass modeli kısa süre içerisinde ikinci defa gündemde. Bu sefer ürün için teknik bir bilgi geldi.

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek başlık (Harmanlanmış Gerçeklik) Apple Glass, en son Mark Gurman’ın açıklaması ile gündeme geldi.

Önemli kaynak, başlığın çok yüksek bir fiyattan (Tahminler tam 3 bin dolar) 2022’nin başında karşımıza çıkarılacağını aktardı. Bugün ise Apple analisti Ming-Chi Kuo ürün hakkında konuştu.

Kuo’ya göre Apple’ın alandaki ilk çözümü, Wi-Fi 6/6E kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olacak. Bunun kablosuz bağlantı ve görüntü aktarımı özelinde çok kilit olduğu aktarılıyor. Bu arada Kuo önemli başka bir bilgi daha veriyor.

Açıklamaya göre 2022’de Facebook / Meta’dan ve Sony’den de iki tane VR / AR başlık modeli gelecek. Bunlarda da Wi-Fi 6/6E teknolojisinin olacağı ve bunun sorunsuz bir kablosuz deneyim için temel seviye standart olacağı aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass firma ve VR / AR dünyası için gerçekten çok önemli bir ürün olacak

Model için hatırlarsınız daha önce de bazı bilgiler çıkmıştı. Gelen bilgilere göre başlık, performanslı kullanım için kesinlikle bir iPhone bağlantısına ihtiyaç duyacak. Burada başka Apple cihazların da kullanılabileceği, örneğin bir iPad ile de bağlantı kurulabileceği aktarılıyor.

İlk başlığı tamamen bağımsız bir seçenek yapmayacak, bu şekilde de yüksek ihtimalle birçok dertten kurtulacak Apple, mevcut CEO Tim Cook’un etkisiyle bu başlığa fazlasıyla önem veriyor. Tim Cook’un bu ürünü çıkarmadan emekli olmak istemediği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bünyesinde 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak açıklaması yapılan ürün, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip olacak. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün, tasarımı ortaya çıkan taslaklara göre şimdilik direkt olarak sayfadaki gibi görünüyor.

Oyuna ciddi şekilde odaklanacağı aktarılan ürün, bu açıdan dikkat çekiyor ancak yüksek fiyatı çok büyük soru işaretleri oluşturuyor. Apple’ın daha sonra daha uygun fiyatlı bir başlık çıkarmak istediği de biliniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor