reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Huawei, S-Tag takip aksesuarı ile Apple ve Samsung’a rakip olabilir

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, ortaya çıkan S-Tag isimli takip aksesuarı ile Apple ve Samsung’a rakip olabilir.

Apple ve Samsung biliyorsunuz birer takip aksesuarı satıyor. LetsGoDigital tarafından bulunduğu kadarıyla süreçte Huawei de planlar yapıyor. Firmanın aldığı S-Tag markası da tam olarak buna işaret ediyor gibi görünüyor.

Bu henüz kesin değil ancak çok yakında Huawei’den de bir takip aksesuarı gelebilir. Biliyorsunuz Apple AirTag ve Samsung SmartTag modelleri Türkiye’de de satılıyor. Çok fazla popüler olmayan ya da öne çıkamayan bu ürünler, kişilerin belirli eşyalarını takip etmesini ve geride bırakmasını önlüyor.

Bu takip aksesuarları ile kişiler kaybettiklerini ürünleri de tespit edebiliyor. Burada milyonlarca Samsung ve Apple müşterisi anonim olarak takip sürecine dahil ediliyor. Benzer yapıyı Huawei’ninde kullanmadı olası. Hatta firma kendi ürüne bir mobil bağlantı dahi koyabilir. Huawei ağ konusunda dünya devi bir isim konumunda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma yakında Huawei nova 9 modelini Türkiye’de satışa sunacak

Nova 9 normalde bir ailenin parçası. Nova 9 ve 9 Pro modellerini bir arada hatırlamak gerekirse, telefonlar sırasıyla 6,57 inç 2340×1080 piksel 120 Hz OLED, ve 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekranlar üzerine kuruluyor.

Güçlerini ortak olarak Snapdragon 778G işlemci ve 8 GB RAM’den alan nova 9 ailesi, 128 / 256 GB depolama sunuyor. Nova 9’a 66W hızlı şarj destekli 4.300 mAh pil koyan Huawei, nova 9 Pro’da 4.000 mAh kapasiteli ancak 100W hızlı şarj destekli bir pile yer vermiş.

5G desteği olmayan telefonlardan nova 9 Pro’nun önünde iki adet 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Burada bir kamera ultra geniş açı çekim görevini üstleniyor, diğeri ise portreye odaklanıyor. Nova 9’da ise tek bir 32 megapiksel selfie kamerası bizleri karşılıyor. Bu kameralar birer ekran deliğinde bulunuyor.

Modellerin arkasında ise 50 megapiksellik F1.9 RYYB ana kamera yer alıyor. Buna 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!