reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Smart Tag

Takip odaklı Samsung Galaxy Smart Tag detaylandı

Apple AirTags takip aksesuarı için bir rakip de Samsung’dan geliyor. Samsung Galaxy Smart Tag isimli ürün bira daha detaylandı.

Tile benzeri takip aksesuarı Apple AirTags, biliyorsunuz 2020’de gelmesi beklenen ancak gelmeyen Apple ürünlerinden oldu. Artık 2021 Mart etkinliğinde tanıtılacağı düşünülen ürün, daha önce de söylediğimiz gibi 2021’de tanıtılacak tek takip aksesuarı olmayacak. Çünkü kesin olarak Samsung Galaxy Smart Tag da yolda bulunuyor. Resmi kayıtlara göre aşağıdaki tasarımla yolda bulunan ürün, gücünü tek bir 3V CR2032 pilden alıyor ve yüksek ihtimalle Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi üzerine kurulmuyor. Bu henüz kesin değil ancak cihaz sadece Bluetooth 5.1 desteğine sahip gibi görünüyor. Şimdilik iki farklı renkte geleceği aktarılan Galaxy Smart Tag, yüksek ihtimalle Avrupa’da 15 ila 20 euro arasında bir fiyata satılacak. yani model yurt dışında oldukça uygun olacak. Türkiye fiyatının ise 200 TL’yi rahatlıkla geçeceği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Smart Tag sonrasında gelecek Apple AirTags içinse detaylar şöyle

Apple’ın iOS kodlarında “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, hatırlamak adına gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor.

iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de de satılan en yeni modelleriyle tanışın