reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV Xiaomi Mi TV Q1 QLED

QLED panelli Xiaomi Mi TV Q1 geliyor; işte ortaya çıkan bilgiler

Xiaomi Mi TV 5 Pro akıllı televizyon sonrasında QLED panelli bir başka model Xiaomi Mi TV Q1 de çok yakında geliyor.

Üst seviye Samsung televizyonların olmazsa olmazı QLED yani Quantum Dot panelli televizyon modelleri arasına 16 Aralık tarihinde Xiaomi Mi TV Q1 de ekleniyor. Hindistan’da üretilen ve ilk olarak oraya özel olacak gibi duran televizyon, 8K değil 4K çözünürlükte ve şimdilik sadece 55 inç boyutta yolda bulunuyor. HDR10+ sertifikasına sahip olduğu aktarılan televizyon, Android işletim sistemi kullanıyor ve gücünü MediaTek imzalı bir işlemden alıyor. Modelin yurt dışı fiyatının ise 680 dolardan biraz daha yükse kolacağı iddia ediliyor. Bu televizyonun ileride Türkiye pazarına getirilme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Q1 öncesinde Xiaomi Mi TV 5 Pro neler sunuyordu?

Çok ince çerçevelere ve ince bir kasaya sahip olan televizyon, genel olarak iddialı görünüyordu. HDR 10+ destekli Quantum Dot panel (QLED) üstüne kurulan televizyon, 55 inç, 65 inç ve 75 inç olmak üzere üç farklı boyutta tasarlanmış. Görüntü kalitesinin ve renk doğrulunun çok yüksek olduğu aktarılan Mi TV 5 Pro, 4 GB RAM, 12 nm Amlogic T972 işlemciye ve 64 GB eMMC dahili depolamaya sahip.

Dolby Atmos ve DTS destekleri de unutulmaya akıllı televizyon, MEMC teknolojisiyle akıcı bir izleme deneyimi sunabiliyor. Modelin başlangıç fiyatı 55 inç için 537 dolar gibi iddialı bir seviyede yer alıyor. 65 inç için 713 dolar, 75 inç içinse 1.425 dolar verilmesi gerekiyor. Bu fiyatlar rakiplerden çok daha aşağıda yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli