reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Max

AirPods Max için yeni tanıtım videosu ve bulunan önemli eksiği

Teknoloji devi Apple’ın AirPods serisine eklediği ilk kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Max için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Kafa üstü kablosuz kulaklık AirPods Max, Türkiye’de de 15 Aralık tarihinde satışa çıkıyor ve Türkiye fiyatı 5.699 TL gibi çok yüksek bir seviyesinde yer alıyor. Model için Apple’dan gelen yukarıda izleyebileceğiniz yeni reklam filmi, gelişmiş kulaklık hakkında bilinmesi gereken tüm detayları Türkçe altyazı ile karşınıza getiriyor. Bu arada ortaya çıktığı kadarıyla kulaklığın gerçekten şaşırtan bir eksiği bulunuyor. O da U1 çip oluyor. Apple’ın yeni iPhone’lara ve Watch’lara koyduğu U1 çip, firmanın geleceği için önemli bir rol üstleniyor. Apple bu donanımı resmi şu şekilde açıklıyor:

Apple tasarımı yeni U1 çip, uzamsal farkındalık için Ultra Geniş Bant teknolojisinden yararlanıyor. Bu teknoloji sayesinde iPhone’lar, U1 özellikli diğer Apple aygıtlarının yerini tam olarak tespit edebiliyor. GPS teknolojisinin oturma odanıza ölçeklendiğini düşünün. AirDrop ile birine dosya göndermek istediğinizde iPhone’unuzu onun iPhone’una doğrultun, listenin başında o kişi belirsin.”

Yani bu çip sayesinde iPhone’lar hem kendi konumunu hem de çevresindeki diğer cihazların yerini hiç olmadığı kadar iyi şekilde tespit edebiliyor. Cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçen bu teknolojinin, Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalıştığı ve iç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini tam 5-10 cm seviyesine çektiği söyleniyor. Bu gerçekten çok iyi duruyor. U1 çipin firmanın yakında gelecek AirTags aksesuarı için de önemli bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

U1’in AirPods Max içerisine girmeme nedeni ise ürünün boyutu olabilir. Çünkü kulaklık oldukça büyük ve kolay kolay kaybolacak gibi görünmüyor. Ancak yine de bu konuda Apple’ın bir açıklaması yapması gerekiyor. Çünkü U1’in geleceğe yönelik başka planların merkezinde olduğu düşünülüyor ve bu eksik 550 dolarlık bir ürün için biraz garip görünüyor.

AirPods Max kablosuz kulaklık için Apple ne diyor?

Model için “Zahmetsiz kurulumu, inanılmaz ses kalitesi ve ikonik tasarımıyla çok sevilen AirPods, dünyanın en popüler kulaklığı. AirPods Max ile, sihirli AirPods deneyimini yüksek kaliteli ses sunan büyüleyici bir kulak üstü tasarıma getiriyoruz,” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Özel akustik tasarımla bir araya gelen güçlü H1 çipler ve gelişmiş yazılımlar, AirPods Max’in bilişimsel ses özelliğinden yararlanarak kablosuz ve üstün bir kişisel dinleme deneyimi sunmasına imkan veriyor.”

Kulaklık için çıkan ilk video