reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple AirPods Max

5.699 TL’ye satılan AirPods Max için “yoğunlaşma” şikayetleri artıyor

Teknoloji devi Apple’ın AirPods serisine eklediği ilk kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Max için can sıkıcı bir durum mevcut.

Kafa üstü kablosuz kulaklık AirPods Max, biliyorsunuz Türkiye’de tam 5.699 TL gibi çok yüksek bir fiyata satışa sunuldu. 550 dolarlık yurt dışı fiyatı da çok yüksek bulunan model, en son ileride plastik gövdeye sahip 350 dolarlık bir kardeşe kavuşabilir haberiyle gündem olmuştu. Modeli şimdi gündeme getiren ise bir kez daha yaşattığı yoğunlaşma sorunu oldu. İlk bilgisi geçtiğimiz hafta gelen bu durum, ürün yaygınlaştıkça daha fazla kişinin başına geliyor. Apple’ın ise bu konuda henüz bir açıklaması bulunmuyor. Bir kaynak Apple’ın elbette bu sorundan haberdar olduğunu ancak şu an “ne yacağını bilmediğini” aktarıyor. Bazı kişilerde çok daha fazla oranda görülen yoğunlaşma sorunu, söylendiği kadarıyla başka markaların kafa üstü kulaklıklarında da görülebiliyor. AirPods Max içerisinde oluşan yoğunlaşmanın yani oluşan nemin / suyun kulaklıklara zarar verip vermeyeceğini ise zaman gösterecek. Apple’ın bu konuda bir değişim programı yapması ise beklenmiyor. Çünkü firmanın çözüm için donanımsal / tasarımsal değişiklik yapması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Max kablosuz kulaklık için Apple resmi olarak ne diyordu?

Model için “Zahmetsiz kurulumu, inanılmaz ses kalitesi ve ikonik tasarımıyla çok sevilen AirPods, dünyanın en popüler kulaklığı. AirPods Max ile, sihirli AirPods deneyimini yüksek kaliteli ses sunan büyüleyici bir kulak üstü tasarıma getiriyoruz,” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Özel akustik tasarımla bir araya gelen güçlü H1 çipler ve gelişmiş yazılımlar, AirPods Max’in bilişimsel ses özelliğinden yararlanarak kablosuz ve üstün bir kişisel dinleme deneyimi sunmasına imkan veriyor.”

İlgili Video