reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Max

AirPods Max için bu sefer pil tüketim şikayetleri artıyor

Teknoloji devi Apple’ın AirPods serisine eklediği ilk kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Max için can sıkıcı bir durum mevcut.

Kafa üstü kablosuz kulaklık AirPods Max, Türkiye’de 5.699 TL gibi çok yüksek bir fiyata satışa sunuldu. 550 dolarlık yurt dışı fiyatı da çok yüksek bulunan model, en son a yaşattığı yoğunlaşma sorunu ile gündem olmuştu. İlk bilgisi geçtiğimiz haftalarda gelen bu durum, ürün yaygınlaştıkça daha fazla kişinin başına geliyordu.  Bazı kişilerde çok daha fazla oranda görülen yoğunlaşma sorunu, söylendiği kadarıyla başka markaların kafa üstü kulaklıklarında da görülebiliyor. AirPods Max içerisinde oluşan yoğunlaşmanın yani oluşan nemin / suyun kulaklıklara zarar verip vermeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Ayrıca modelde ciddi şekilde şikayetlerin arttığı bir pil tüketim sorunu yer alıyor. Söylendiği kadarıyla kulaklık, beraberinde gelen ve uyku moduna geçiren özel haznesi içerisinde dahi pilini çok hızlı şekilde tüketebiliyor. Bunun belirli cihazlarda, bazı durumlarda olduğu aktarılıyor. Apple’ın bunun için bir yazılım güncellemesi yapması gerekecek gibi görünüyor.

AirPods Max kablosuz kulaklık için Apple’ın resmi açıklaması şöyle

Model için “Zahmetsiz kurulumu, inanılmaz ses kalitesi ve ikonik tasarımıyla çok sevilen AirPods, dünyanın en popüler kulaklığı. AirPods Max ile, sihirli AirPods deneyimini yüksek kaliteli ses sunan büyüleyici bir kulak üstü tasarıma getiriyoruz,” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerini şöyle sürdürüyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Özel akustik tasarımla bir araya gelen güçlü H1 çipler ve gelişmiş yazılımlar, AirPods Max’in bilişimsel ses özelliğinden yararlanarak kablosuz ve üstün bir kişisel dinleme deneyimi sunmasına imkan veriyor.”

İlgili Video