reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV Xiaomi Mi TV Q1 QLED

OLED panelli ilk Xiaomi Mi TV ortaya çıktı

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi, bu sefer OLED panelli ilk Xiaomi Mi TV modeli ile gündemde yer alıyor.

Xiaomi, Türkiye’de çok öne çıkamıyor olsa da televizyon pazarının da gerçekten çok güçlü bir oyuncusu konumunda yer alıyor. Dev firma ortaya çıktığı kadarıyla çok yakında OLED panelli ilk Xiaomi Mi TV modelini de tanıtmaya hazırlanıyor. 65 inç bir boyuta sahip olacağı aktarılan televizyon, henüz nasıl görünecek ya da teknik detayları nasıl olacak bilinmiyor. Çok yüksek ihtimalle 8K değil 4K çözünürlükte karşımıza çıkacağı düşünülen akıllı özelliklere sahip televizyona ek olarak firmadan çok yakında başka televizyonlar da geliyor. Xiaomi’nin ayrıca RedmiBook 14 ile Redmi K30i modellerini de tanıtmaya hazırlandığı söyleniyor. Bu modellerin ilk olarak Çin’de satılacağı düşünülüyor. Resmi tanıtım ve fiyatların ise yakında sızması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Stick de çok yakında geliyor

Xiaomi Mi TV Stick, firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü. Bir satış sitesinde 80 dolarlık fiyat etiketiyle ortaya çıkan USB bellek formundaki ufak ürün, söylendiği kadarıyla Android TV Pie işletim sistemi üzerine kuruluyor. Gücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemciden, Mali-G31 GPU’dan ve 2 GB RAM’den alan üründe, 8 GB dahili depolama yer alıyor. Google Asistan ve Netflix destekleri olan ve 4K HDR desteğiyle helen ürün, çok yakında resmi olarak tanıtılacak ve raflardaki yerini alacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek