reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13.5

iOS 13.5 güncellemesi sağlık alanında önemli bir özellikle geliyor

iOS 13.5 güncellemesiyle birlikte sağlık konusunda önemli bir yenilik geliyor. Geçtiğimiz hafta beta sürümü indirme sunulan güncellemeyle birlikte sağlıkla ilgili bir özellik eklendiği ortaya çıktı.

Apple tarafından geliştirilen özellik 911’e her çağrı yapıldığında kullanıcıların Tıbbi Kimlik bilgilerini sağlık çalışanlarına paylaşmaya imkan tanıyor. Pek tabii bu özelliğin şu anda yurt dışındaki kullanıcılar tarafından kullanılabildiğini belirtelim. Kısaca sizlere Tıbbi bilginin ne olduğundan bahsetmek istiyoruz. Acil durum müdahale ekiplerinin kullanıcıların geçmişlerini hızlı bir şekilde öğrenebilmesi için giyilebilir cihazlardan veya etiketlerden öğrenebiliyor. Apple’ın yeni sistemiyle sağlık görevlileri bu bilgileri otomatik olarak seçebiliyor iPhone’da şu anda kullanılabilen bir Tıbbi Kimlik özelliğinin de yer aldığını söyleyelim. Bu kimlik bilgisine ulaşmak için Sağlık uygulamasını açılması gerekiyor. Özet sayfasının altında “Tıbbi Kimliğinizi Ayarlayın” yazan bir kutu yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13.5 güncellemesinin ardından iOS 14 ile birlikte sağlıkla ilgili yeni özellikler göreceğiz

“Başlayın” sekmesine basıldığında sağlıkla ilgili bir dizi soru karşımıza çıkıyor. Bir fotoğraf eklemek ve iPhone kilitli olsa dahi Tıbbi Kimlik bilgilerine erişilmesini sağlamak için bir geçiş tuşu da mevcut. iOS 13.5 ile birlikte sağlık konusunda geliştirmeler sunan Apple’ın haziran ayının sonlarına doğru tanıtılacak iOS 14’te de bu iddiasını sürdürmesi bekleniyor. Özellikler watchOS ve iOS 14 güncellemerinde sağlık konusunda pek çok yeniliği görme ihtimalimiz kuvvetle muhtemel.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli

,

İLGİLİ HABERLER