reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Yeni benzin ve motorin zamları hakkında bilginiz var mı?

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre brent petrol fiyatlarındaki artışlar benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam getirdi.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışın belki de en büyük sebebi dolar kurunda yaşanan ani artışlar. Ancak bunun yanında piyasalarda da hatırı sayılır bir değişiklik yaşandı. Benzin için bir tonluk satış fiyatı 15 dolar artarak 232 dolardan 245 dolara çıktı. Aynı şekilde motorin de 242 dolardan 258 dolara yükseldi. Hal böyle olunca yeni bir zam kaçınılmaz oldu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında; “16/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 9 Motorinde 11 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” dedi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Yapılan indirimlerin ardından Ankara’da ortalama 5,54 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,63 liraya çıktı. Benzinin litresi İstanbul’da 5,40 liradan 5,49 liraya, İzmir’de 5,58 liradan 5,67 liraya yükselmiş oldu. Ankara’da ortalama 5,24 liradan satılan motorinin litre fiyatı ise 5,35 liraya kadar yükseldi. Motorinin litresi İstanbul’da 5,16 liradan 5,27 liraya, İzmir’de 5,27 liradan 5,38 liraya arttı. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler