reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo oyun telefonu
Lenovo oyun telefonu

Yan kullanıma özelleştirilen oyun telefonu: Lenovo Legion Phone

Sık sık gündeme gelen dikkat çekici oyun telefonu Lenovo Legion Phone, spesifik olarak yan kullanıma özel ilk modellerden olacak gibi görünüyor.

Yakında resmi olarak tanışacağımız Lenovo Legion oyun telefonu, kısa süre önce yandan pop-up kamerayla karşımıza çıkacak haberiyle gündeme gelmişti. Yana yerleştirilen motorlu pop-up kamera ile fark yaratan telefon, görünüşe bakılırsa donanımı kadar yazılımıyla da yatay kullanıma odaklanıyor. Firma burada gerçekten mantıklı bir adım atıyor. Çünkü günümüzde kişiler özellikle de oyun oynayanlar telefonlarını yatay olarak kullanıyor. Günümüzde tam destek verilmediğinden normal kullanıma geçildiği zaman telefonu tekrar dik konuma getirmek gerekebiliyor. Bu durum özellikle telefonu bir kontrolcüye bağladığınız zaman sıkıntı çıkarıyor. Bunu yeni telefonu Lenovo Legion Phone ile değiştirecek olması sevindiren dev üretici, daha öne aktardığımız üzere telefonun 64 megapiksel + 16 megapiksellik çiftli arka kamerasını da üste değil orta kısma yakın bir yere konumlandırmış. Bu da daha önce gördüğümüz bir kullanım değil. Burada da amaç yatayda fotoğraf çekmeyi kolaylaştırmak olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Legion oyun telefonu hakkında başka nelet biliyoruz?

Gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak denilen Lenovo Legion oyun telefonu, 144 Hz bir ekran üstüne kuruluyor deniyor. Cihaz aynı zamanda firma tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla tam 90W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Pazarın 65W hızlı şarjı standart hale getirmeye başladığı günümüzde 90W gerçekten inanılmaz görünüyor. Gelen sızıntılara göre 5.000 mAh kapasitesindeki pilini sadece 35 dakika içerisinde tamamen doldurabilecek oyun telefonu, kutusundan 90W hızlı şarj cihazı ile çıkmayabilir deniyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı MIUI 12