reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Legion oyun telefonu

Lenovo Legion oyun telefonu ve netleşen güçlü özellikleri

Son dönemde sık sık gündeme gelen Lenovo Legion oyun telefonu hakkında artık hemen hemen tüm detaylar netlik kazanmış durumda.

22 Temmuz tarihinde resmi olarak tanışacağımız Lenovo Legion oyun telefonu, biliyorsunuz yandan pop-up kamerayla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Donanımı kadar yazılımı da yatay kullanıma özelleştirilen cihaz, teknik olarak yeni ortaya çıkanlar ile birlikte baktığımız zaman gücünü Snapdragon 865 Plus işlemciden alıyor ve tam 144 Hz ekran üstüne kuruluyor. İşlemcisini çiftli sıvı soğutma sistemiyle serin tutacak ve düzgün sıcaklık ölçümü için 14 farklı ısı sensörüne sahip olacak denilen telefon, bildiğimiz kadarıyla en üstte tam 16 GB RAM + 512 GB depolama ile elde edilebilecek. Cihaz firma tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla ise tam 90W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Gelen sızıntılara göre 5.000 mAh kapasitesindeki pilini sadece 35 dakika içerisinde tamamen doldurabilecek oyun telefonu, ilginç olarak şu an bu özelliklerin hepsini bir “Pro” modelde sunabilir deniyor. Ancak bunun henüz kesinleşmediğini belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Legion oyun telefonu için fiyat netleşmiş değil

Direkt olarak yine 22 Temmuz tarihinde tanıtılacak Asus ROG Phone 3 karşısına çıkacak telefon, maalesef Türkiye pazarına resmi olarak gelmeyecek cihazlar arasında yer alıyor. Lenovo henüz Türkiye pazarında telefonlarını satmıyor, burada bilgisayarlarıyla bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı MIUI 12