reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

PlayStation 5 ve DualSense’in “ağırlık” değerleri ortaya çıktı

Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ve yeni nesil oyun kumandası DualSense’in merak edenler için “ağırlık” değerleri ortaya çıktı.

PlayStation 5 bir taşınabilir oyun konsolu değil. Ancak yine de konsolun merak eden kişilerin için 4.78 kg ağırlığında olduğu ortaya çıktı. Yani genel olarak oldukça büyük ve ağır sayılan konsol, en ağır PlayStation olmamasına rağmen yeni nesildeki rakibi 4.45 kg’lık Xbox Series X’in üstünde yer alıyor. PS4’ün ise sadece 2.8 kg ağırlığında olduğu aktarılıyor. Yeni nesil oyun kumandası DualSense’in ise yaklaşık olarak 278 gram ağırlığında olduğu aktarılıyor. Bu arada DualSense’in daha önce yapılan sızıntılardan ortaya atılan iddialardaki kadar büyük olmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu da birçok kişi için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için temel teknik detaylar şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. En son konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak söylentisi gündeme gelmişti.

Konsolun gerçek tanıtım videosu