reklamı kapat

POPÜLER

Superstrata Ion elektrikli bisiklet

Superstrata Ion

Superstrata Terra

Superstrata Terra

Superstrata Ion elektrikli bisiklet

Superstrata Terra

Hiper otomobil gibi karbon fiber elektrikli bisiklet: Superstrata Ion

 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 19:19

Son dönemde gördüğümüz en iddialı ve özel elektrikli bisiklet modeliyle karşınızdayız. Superstrata Ion isimli model, alanda sınırları zorluyor.

Elektrikli bisiklet pazarı gelişmeye hız kesmeden devam ediyor. Otomobil dünyasında olduğu gibi bu alanda da gerçekten “uçuk” modeller gelmeye başladı. İşte bunların en yenisinin arkasında Superstrata firması yer alıyor. Firmanın Ion adını verdiği modeli, görebileceğiniz üzere fütüristik bir tasarıma sahip. Hafif ama dayanıklı karbon fiber kullanılan bisiklet, dünyada bir ilke imza atarak üç boyutlu yazıcı tekniğiyle üretilmiş bir tek parça gövde üzerine kuruluyor. Bu gövdenin arkasında Arevo tarafından geliştirilen 3D baskı teknolojisi ve bisiklet tasarımcısı Bill Stephens yer alıyor. Bu “hiçbir” bağlantı / kaynak / yapıştırma noktasına sahip olmayan ve bu açıdan inanılmaz sağlam olduğu açıklanan karbon fiber gövdenin en önemli özelliklerinden birisi de özelleştirilebilir olması. Sürücülerin vücut ölçülerine göre özel olarak tasarlanabilen elektrikli bisiklet Superstrata Ion, bu açıdan eşi benzeri olmayan bir uyum getiriyor deniyor.

Burada aynı zamanda kişilere dört farklı sürüş tarzına özel (Yarış, sokak, arazi vb. gibi) seçim şansı da sunuluyor. Metal ya da karbon fiber jant ile özelleştirilebildiği aktarılan bu hiper otomobil eşdeğeri bisiklet, aktarıldığı kadarıyla 350W‘a kadar güç sunabilen bir elektrik motoruna sahip ve bununla 25 km/s hıza çıkılabiliyor. Modelin gövdeye gizlenen 125 Wh kapasitesindeki pili ise 56 km kadar menzil getiriyor. Menzil değeri aşırı yüksek olmayan Superstrata Ion, yakında 250 Wh pile seçeneğine de kavuşacak açıklaması yapılıyor. Bu versiyonu ile menzilin iyice artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Superstrata Ion elektrikli bisiklet elbette fiyat konusunda da sınırları zorluyor

Toplam ağırlığının 11 kg olduğu açıklanan yerleşik LED aydınlatma sistemine sahip fütüristik bisiklet Ion, tahmin edebileceğiniz üzere hiç ama hiç ucuz değil. Bisiklet için tam 3.999 dolarlık bir başlangıç fiyatı karşımıza çıkıyor. Bu arada firmanın Superstrata Terra adına sahip, 2.799 dolarlık elektrikli olmayan bir bisiklet modeli de bulunuyor. Bu normal bisiklet modeli de benzer gövde yapısını benimsiyor. Bisikletlerin Indiegogo üzerinden satın alınabileceğini ve fiyatların burada şimdilik indirimde olduğunu da belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli scooter dünya şampiyonası geliyor