reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet Kellys Theos F

Gövde sağlamlığında son noktaya ulaşan elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet pazarına çok iddialı bir model daha geliyor. Kellys Theos F serisi ile gövde sağlamlığında son noktaya ulaşılıyor.

Elektrikli bisiklet pazarında zorlu yarışlara / şartlara özel olarak hazırlanmış bir çok sağlam model bulunuyor. Biliyorsunuz kaliteli birçok bisiklet uçak sınıfı alüminyum kullanılarak, en üst seviye bisikletler ise genellikle karbon fiber kullanılarak üretiliyor. Burada özellikle karbon fiber gövdeler hem sağlam hem de hafif olmasıyla çok beğeniliyor. Ancak Slovakya merkezli Kellys firmasına bu yeterli gelmemiş gibi görünüyor. Çünkü Belçika merkezli Rein4ced ile ortaklık kuran firma, karşımıza gerçekten özel Kellys Theos F serisi elektrikli bisiklet ile çıkıyor. Bu dağ bisikleti formundaki seride üç farklı model yer alıyor ve her üç model de “Feather” adı verilen ve “termoplastik hibrit çelik-karbon kompozit” olarak geçen bir ana gövde üzerine kuruluyor. Bu “oyunu değiştirecek” ve “devrimsel” olarak nitelendirilen yeni nesil kompozit materyal, aktarıldığı kadarıyla diğer karbon gövdeleri sağlamlık konusunda ikiye katlıyor. Evet bu gövdenin standart bir karbon fiber gövdeden iki kat daha güçlü / sağlam olduğu, darbelere iki kat dayanıklı olduğu ve buna karşın karbon gövde hafifliğinde olduğu aktarılıyor. Bu da elbette inanılmaz güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet dünyası inanılmaz bir hızda ilerliyor

Bu ilerlemenin son noktalarından Kellys Theos F, aktarıldığı kadarıyla Shimano imzalı bir elektrik motoruna ve çıkarılabilir 720W pil paketine ev sahipliği yapıyor. Henüz çok yüksek olacağı açık olan fiyatı ve satış tarihi net olarak açıklanmayan elektrikli dağ bisikletinin, yukarıdaki tanıtım videosunun izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Güncelleme: Fiyatların tam 5 bin euro seviyesinden başladığı açıklandı.