reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir bisiklet

Dünyanın belki de en hafif katlanabilir bisiklet modeli ile tanışın

Son dönemde sık sık elektrikli bisiklet haberleri ile karşınıza çıkıyoruz. Şimdi ise hafiflik konusunda çok dikkat çeken bir katlanabilir bisiklet gündemde.

Haberini yaptığımız en son katlanabilir elektrikli bisiklet Fiido D11, taşınabilirlik ile elektriğin konforunu bir araya getiriyordu ve toplam 12,9 kg ağırlığa sahipti. Bu model katlanabilir elektrikli sınıfta en hafifler arasında yer alıyordu. Derek Cranage tarafından hazırlanan yukarıda gördüğünüz “elektrikli olmayan” katlanabilir bisiklet ise sadece 6 kg ağırlığında yer alıyor. Yüzde 100 kesin olmasa da dünyanın alandaki en hafifi olabileceği aktarılan model, katlanabilir olduğundan inanılmaz ufak hale gelebiliyor ve bu sayede rahatlıkla taşınabiliyor. Katlanabilir yapısına rağmen standartlar dışında bir süspansiyon sistemine sahip olan bisiklet, disk fren değil normal fren sistemi kullanıyor ve aktarıldığı kadarıyla ağırlığı azaltmak adına birçok parçası karbon fiber kullanılarak üretiliyor. Aynı zamanda titanyum ve 7020 serisi alüminyum parçaları da yer alan katlanabilir bisiklet, ufak jantlara sahip ve sadece şehir içi kullanımına odaklanıyor. Hiç konforlu durmayan selesi de ağırlık azaltmak adına karbon fiberden üretilen bisiklet, saniyeler içerisinde katlanıp açılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu katlanabilir bisiklet gündelik hayatın bir parçası olacak

Üzücü olarak bu bisikletin İngiliz Derek Cranage tarafından ticari olarak üretime alınma gibi bir amacı şimdilik bulunmuyor. Ancak elbette bu durum bir süre sonra değişebilir. Ancak eğer bisiklet ticari olarak satışa çıkarsa çok pahalı olacaktır. Çünkü karbon fiber ağırlıklı bir modelin halen ucuz olması çok da mümkün değil.

İlginizi Çekebilir

Bu da koltuğu katlanabilir elektrikli motosiklet