reklamı kapat

POPÜLER

Akhal bisiklet modeli

Adını Ahal Teke’sinden alan çok özel bisiklet: Akhal

Zaman zaman karşımıza çok özel bisiklet modelleri çıkıyor. İşte bunlardan birisi daha ses getirmeyi başardı. Akhal modeli ile tanışın.

Ahal Teke açıklandığı kadarıyla bir Türkmen atı. Bilim insanları Ahal Teke’yi, üç bin yıl önce insanlar tarafından ilk evcilleştirilmiş at türü olarak görüyor ve bu türün özellikle Türkmenistan’da yaygın olduğu aktarılıyor. Dünyanın en güzel atlarından olan Ahal Teke‘den adını alan Akhal bisiklet modeli de bizce çok dikkat çekici görünüyor. Elektrikli olmayan yani standart bir altyapı üzerine kurulan model, İngiliz Extans Desing imzasını taşıyor ve Shadow ile Shine olmak üzere iki farklı renkte hazırlanmış. Fütüristik çizgisi olan model, monokok bir karbon fiber ana gövde üzerine kuruluyor. Karbon çatal kullanan bisiklet, aynı zamanda birçok tek parça alüminyumdan CNC ile işlenmiş parçaları bir araya getiriyor. Hafif (9.5 kg) olduğu kadar sağlam olan ince lastikli bisiklet, ilginç olarak disk fren değil standart tip Shimano Dura Ace fren sistemiyle donatılmış. Karbon jantlarının etrafını Pirelli P Zero lastiklerin sardığı Akhal bisiklet modeli, zincir yerine Gates Carbon Drive kayış sistemi kullanıyor ve Shimano Alfine imzalı pedal sistemi taşıyor.

Akhal bisiklet modeli için fiyat verilmiyor

Ancak sadece 99 adet üretilecek modelin kesinlikle ama kesinlikle ucuz olması beklenmiyor. Modelin resmi sayfası da burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yeni gelen ticari elektrikli araç