reklamı kapat

POPÜLER

TREK elektrikli bisiklet

TREK’ten sınıfının en hafif elektrikli bisiklet modeli geldi

TREK markasında sınıfının en hafifi olarak geçen yeni bir elektrikli bisiklet modeli geldi. İşte iddialı model hakkında detaylar;

TREK imzalı 2021 E-Caliber elektrikli bisiklet ailesinin en üstündeki model E-Caliber 9.9 XX1 AXS, firmanın açıklamasına göre dünyanın en hafif tam süspansiyon sistemine sahip dağ bisikleti konumunda yer alıyor. Tam 13 bin dolarlık inanılmaz yüksek bir yurt dışı fiyatı olan bisiklet, birçok farklı renkte alınabiliyor ve merkezinde pil ile motoru bir araya getiren kompakt Fazua Evation elektrik aktarım sistemi yer alıyor. Bu sayede toplam ağırlığı 15 kg’ın biraz üzerinde olan bisiklet, gerçekten sınıfına bakıldığı zaman inanılmaz hafif bir seçenek oluyor. Bu arada bu bisikleti daha da hafifletmek mümkün. Fazua Evation paketi çıkarıldığı zaman ağırlık 12 kg’a kadar düşüyor. Sürpriz olmayacağı üzere karbon fiber gövde ve jantlar kullanan bisiklet, büyük disk frenler ile donatılmış durumda. 2021 E-Caliber serisindeki en ucuz bisikletin bile 6.500 dolar gibi yüksek bir fiyatı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TREK kısa süre önce de Türkiye’ye yeni elektrikli bisiklet modellerini getirmişti.

Hatırlamak adına yeni modellerden 49 bin TL‘lik fiyatı bulunan Domane +, kırmızı rengiyle çok dikkat çekici görünüyor ve yüksek hızlı asfalt sürüşüne odaklanıyor. 2,9 kg ağırlığında çıkarılabilir 250 Wh pil paketine sahip olan bisiklet, Fazua Evation isimli elektrik motoru ile 25 km/s hıza çıkabiliyor. Firmanın Türkiye’ye yeni getirdiği bir diğer elektrikli bisiklet ise gündelik kullanıma yönelik 30 bin TL‘lik Verge + 2 modeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu model Bosch Active Line elektrik motoruyla 25 km/s hıza çıkabiliyor ve 250 Wh pil paketi üzerine kuruluyor. Verge + 1 modeli ise yapısı gereği kadınları da odak noktasına alan, 26 bin TL fiyatı olan gündelik kullanıma yönelik bir seçenek. Verge + 2 ile benzer altyapıda olan bisiklet, yeni gelen diğer tüm modeller gibi disk frenkler kullanıyor ve 300Wh pil paketini arka kısmında taşıyor.

İlginizi Çekebilir

İki kişinin kullanabildiği ilginç elektrikli model