reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi elektrikli bisiklet

Türkiye’de satılan tek Xiaomi elektrikli bisiklet ve fiyatı

Türkiye’de satılan elektrikli bisiklet modelleri serimizin son konuğu bu sefer Xiaomi oldu. Ancak Xiaomi’nin şu an Türkiye’de sadece tek bir modeli var.

Advertisement

Detaylarına aşağıdaki haberlerde yer verdiğimiz Carraro, Yuki, Trek ve Kron elektrikli bisiklet modelleri sonrasında bu sefer teknoloji dünyasının dev ismi Xiaomi imzalı elektrikli bisikletlere bakmak istedik. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi Xiaomi’nin Türkiye’de şu an güncel olarak resmi kanalda satılan TREK gibi sadece tek bir elektrikli modeli bulunuyor. O da QiCYCLE EF1 modeli oluyor. Küçük lastikli modellerden olan EF1, resmi kanalda 6.999 TL‘ye elde edilebiliyor. Başka satış kanallarında biraz daha ucuza bulunabilinen bisiklet, ufak yapıda olmasına rağmen herkese hitap ediyor. Baktığımız zaman 208.8 W kapasitesinde lityum-iyon pil paketi üstüne kurulan ve 45 km menzili bulunan model, 20 km/s hıza çıkabiliyor. 250W güç ve 7,3 nm tork sunan modelin, toplam ağırlığı 14,5 kg seviyesinde yer alıyor. Tamamen doldurulması 3 saat süren bisiklet, katlanabilir yapısıyla apartman dairelerine kolaylıkla taşınabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Gece kullanımı için özel aydınlatma sistemiyle gelen model, menzil ve hız gibi verileri direkt olarak gidondaki ekrandan gözler önüne seriyor. Birçok farklı sürüş moduyla donatılan Xiaomi QiCYCLE – EF1, elektrik motoruyla sürekli pedal desteği sağlayabiliyor ve böylece zorlanmadan birçok yokuş rahatlıkla geçilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet modelleri sayısını artıyor

Diğer konularda da söylediğimiz gibi bu modeller sayesinde kişiler terlemeden işlerine gidebiliyor, istedikleri zaman spor ya da gezmek amaçlı tura çıkabiliyor ve yokuşlarda konforla yol alabiliyorlar. Elektrikli bisikletler pahalı gelenlerin imdadına ise normal bisikletler için hazırlanan elektrikli dönüşüm kitleri çıkıyor. Bunlar standart bisikletleri kolay şekilde elektrikli hale getirebiliyor. Bu arada Xiaomi’nin elektrikli scooter modelleri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Hatta firmanın bu modelleri Türkiye’de oldukça popüler olmuş durumda.

İlginizi Çekebilir

İki kişinin kullanabildiği ilginç elektrikli model